Eesti uudised

HOOP ETTEVÕTTELE: hüppeline aktsiisitõus ja Vene sanktsioonid kärpisid Liviko käivet  (19)

Õhtuleht.ee, 22. juuni 2016 20:04
Foto: Arno Saar
Alkoholitootja ja müüja AS Liviko 2015. aasta auditeeritud konsolideeritud netokäive oli 119,9 miljonit eurot, millest 59,1 miljonit eurot tasus ettevõte alkoholi aktsiisimaksu. AS Liviko netokäive langes võrreldes 2014. aastaga 10 protsenti, puhaskasum 21 protsenti. 

"Järsult tõusnud aktsiisid on teinud alkoholitööstuse tegevuse väga keeruliseks – aktsiisitõusude tõttu on alkoholi etteostud suuremahulisemad kui kunagi varem ning need on muutnud tootmise tsükliliseks, põhjustades koondamisi ning tööseisakuid. Lisaks on Eesti hüppelisest aktsiisitõusust tingitud hinnatõusud tekitanud elava piirikaubanduse Lätiga ning loonud soodsa keskkonna alkoholi salakaubanduse kasvuks,“ ütles AS Liviko juhatuse esimees Janek Kalvi.

Samal teemal

Kodumaine omatoodangu müügikäive langes võrreldes 2014. aastaga 20 protsenti.

Käibe languse peamiseks põhjuseks on viinade müügi vähenemine. Viinade müüki mõjutasid peamiselt üldine kange alkoholi tarbimise langus ning 15-protsendiline aktsiisimäärade tõus, mis jõustus 2016. aasta veebruaris, tuues kaasa aktsiisitõusu eelse suuremahulise müügi edasilükkumise 2015. aasta detsembrist 2016. aasta jaanuari.

 AS Liviko omatoodangu eksport vähenes võrreldes möödunud aastaga 16 protsenti, olles peamiselt mõjutatud kaubanduspiirangutest Venemaaga ning Ukraina kriisi jätkumisest. AS Liviko töötab enam kui 30 eksporditurul, millest suuremad on Venemaa, Soome, Läti, Leedu, Ukraina ja Ameerika Ühendriigid. Samas jätkuvad uute turgude otsingud ning uued edasimüüjad on lisandunud kaheksasse riiki.

 AS Liviko kuulub Balti riikide kolme suurema alkoholifirma hulka, pöörates tootmise kõrval sama suurt tähelepanu ka alkohoolsete jookide impordile. AS Liviko annab Eestis, Lätis ja Leedus tööd 317 inimesele.

Samal teemal

11.05.2016
Soome leht: soomlased sõidavad viinarallile Tallinna asemel Läti Valka
29.02.2016
TV3 VIDEO | Kas Läti muutub eestlastele viinaralli paradiisiks?