Eesti uudised

Meremäe vald andis ühtse seto valla loomisele tagasilöögi (12)

Õhtuleht.ee, 22. juuni 2016 19:31
Foto: Aldo Luud
Tänasel Meremäe vallavolikogu otsuas oma tänasel istungul mitte alustada ühinemisläbirääkimisi Värska vallaga. Samal volikogu istungil võttis volikogu vastu otsuse alustada läbirääkimisi Misso, Vastseliina ja Orava vallaga.

Portaali Kaguvald teatel on aga  Vastseliina vald vastavale ettepanekule varasemate ühinemisläbirääkimiste käigus juba vastanud eitavalt ning Misso vald peab aktiivseid positiivseid läbirääkimisi Rõuge vallaga ühinemise suunal. edatas 

Samal teemal

Tänase otsusega Värska vallaga läbirääkimisi mitte alustada ütles Meremäe volikogu lisaks ühtse Seto valla moodustamisele vabatahtlike ühinemisläbirääkimiste käigus ära ka ettevõtjate 1 miljonist eurost, mida nad olid valmis piirkonna arengusse panustama.

Kui ühinemisläbirääkimised Misso, Vastseliina ja Oravaga ei õnnestu, jääb Meremäe vald sundliidetavaks ja kaotab ka 300 000 riigi vahatahtliku liitumise toetust.

Meremäe vallavolikogu esimees Mihhail Link (IRL) kommenteeris Postimehele, et kui Värska vallaga ühinemise poolt koguti 117 allkirja, oli Vastseliina suunal allkirju kaks korda rohkem.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee