Eesti uudised

Rõivas ELi parlamentide esindajatele: rahvusvaheline õigus ja inimõigused vajavad kaitset enam kui kunagi varem (44)

Toimetas Kristin Aasma, 22. juuni 2016 16:02
aavi Rõivas ütles täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees 22. juunil 2016.Foto: Tauno Tõhk / ENPA / Valitsuse kommunikatsioonibüroo
Peaminister Taavi Rõivas ütles täna Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees Euroopa riikide parlamentide esindajate ees peetud kõnes, et rahvusvaheline õigus ning inimõigused vajavad kaitset enam kui kunagi varem.

Rõivas ütles kõnes, et on mures inimõiguste halveneva olukorra pärast Krimmis ja Ukraina idaosas. Ta rõhutas, et Euroopa Nõukogu seisukoht Krimmi illegaalse annekteerimise osas on kindel ja mittetunnustamispoliitika igati õigustatud, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Rääkides Eesti eesistumise prioriteetidest ütles Rõivas, et Eesti kogemus näitab, millist positiivset mõju võivad omada info- ja kommunikatsioonitehnoloogiad ühiskonnale, mistõttu peab senisest enam rõhku panema inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete kaitsmisele ka internetis.

Eesti eesistumise prioriteedid on inimõiguste ja õigusriigi põhimõtete kaitse internetis, sooline võrdõiguslikkus ning laste õigused.

Rõivas kohtus ka Euroopa Nõukogu peasekretär Thorbjørn Jaglandi, ENPA president Pedro Jaramunti, Kohalike ja Piirkondlike Omavalitsuste Kongressi president Jean-Claude Freconi ning Euroopa Nõukogu struktuurides töötavate eestlastega. Lisaks on kavas on kohtumine Euroopa Inimõiguste Kohtu president Guido Raimondiga.

Eesti on kuni käesoleva aasta 22. novembrini Euroopa Nõukogu eesistujariik.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee