Maailm

Säämäjärve lastelaagri direktor võeti kaheks kuuks vahi alla (2)

Toimetas Piret Pappel, 22. juuni 2016 09:55
Kohus andis loa võtta kaheks kuuks vahi alla Park-Otel Sjamozero lastelaagri direktor Jelena RešetovaFoto: Igor Podgorny
Petrozavodski kohus andis loa võtta kaheks kuuks vahi alla Park-Otel Sjamozero lastelaagri direktor Jelena Rešetova, teatas Interfax. Naine pole end laagrilaste surmas süüdi tunnistanud.

Nädalavahetusel hukkus laagris korraldatud paadimatkal 14 last. Õnnetuse uurijad kardavad, et Rešetova võib mõjutada tunnistajaid ja soovisid seetõttu tema vahistamist. Kohus rahuldas palve, kuigi Rešetoval on kolm alaealist last ja invaliidist ema. 

Kohus andis loa võtta kaheks kuuks vahi alla Park-Otel Sjamozero lastelaagri direktor Jelena Rešetova Foto: Igor Podgorny

Lisaks direktorile on kinni võetud ka tema asetäitja ning kolm laagriinstruktorit. Neid süüdistatakse ohutusnõuete eiramises teenuste pakkumisel.

Laager on praeguseks suletud. Seal avastati teisigi olulisi puudujääke, näiteks elas seal rohkem lapsi kui lubatud. Süüdimõistmisel võib laagripersonali oodata kuni seitsme aasta pikkune vangistus.

Park-Otel Sjamozero lastelaager on nüüdseks suletud Foto: Igor Podgorny

Moskvast pärit laste turismigrupp oli laupäeval kahe paadi ja ühe parvega järvel, kuid sõidukid jäid tormi kätte. Tuule kiirus järvel ulatus 13 meetrini sekundis ja paadid läksid ümber. Kokku oli järvel 47 last ja neli täiskasvanud instruktorit.

Paadimatk on Säämäjärve laagri traditsiooniline lõpuüritus. Paljud laagrilised ei soovinud tuulega järvele minna, kuid laagripersonal veenis neid kombekohasest matkast osa võtma.

Politsei andmetel juhtus õnnetus juba laupäeva õhtupoolikul, päästeoperatsiooni alustati aga alles järgmisel päeval.

Samal teemal

20.06.2016
Säämäjärve paadiõnnetuse pärast peeti kinni lastelaagri direktor ja instruktorid
19.06.2016
Venemaal Karjalas hukkus paadiõnnetuses 13 inimest, kellest enamus olid lapsed

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee