Eesti uudised

Metsavana: jaanipäev tuleb kuiv ja soe, talvel tõotab korralikku külma (4)

Kristiina Tilk, 22. juuni 2016 06:00
VIHALEHT ON VALMIS: Arvo võtab kaselehe, loeb selle tipud kokku ja saab neid 12. Leht on katsudes libe. See tähendavat, et kasevihtade tegemiseks on praegu väga hea aeg.Foto: Markus Mikk

"Jaanipäev peaks tulema praeguste märkide järgi kuiv ja soe. Aga ei ole välistatud, et mõnel pool võivad kimbutada ka hoovihmad," räägib metsavana Arvo Saidla, kelle sõnul on ilma ennustamine iga aastaga järjest raskem. "Inimeste endi käsi on siin suuresti mängus," põhjendab ta.

Raplamaa metsade vahel elav ilmamees Arvo nimetab end Hunt Kriimsilmaks – nii palju on asju, mis teda köidavad ja mida talle teha meeldib või mida ta elus teinud on. Omal ajal töötas ta näiteks sünnikodu lähedal Lõuna-Eestis turbakaevajana.

"Seal ikka mõned mehed tegid pulli ka. Ei viitsinud vaeva näha, võtsid väiksemat sorti kuuse – kergem mees istus sinna otsa, raskem tiris seda mööda maad ja nii sai kena siilu. Muidugi – esimese vihmaga vajus see kokku, aga mis sellest enam, mehed laiutasid käsi ja ütlesid, et nemad ei tea midagi," ütleb Arvo muigelsui.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

23.06.2021
Armunõidus jaaniöösaunas: „Tulgu su peigmees ikka siit küljest ja sealt küljest.“
13.09.2016
Ilmatargast Metsavana: igal aastal pean oma sünnipäeva aina rohelisemalt. Sügis ei taha tänavugi tulla
22.06.2016
Pole jaanideks plaane? Viis jaanipidu, kuhu veel jõuad
22.06.2016
VOODOO-NÕID: eesti jaanimaagia on eestlaste jaoks kõige võimsam!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee