Eesti uudised

Kohus võttis Lasnamäe kurikamehelt kaheks kuuks juhiloa (3)

Liis Vaksmann, 22. juuni 2016, 06:00
ILMA: Urmasel tuleb pärast otsuse jõustumist kaks kuud ilma juhiloata hakkama saada. Laura Oks
Kohus mõistis Lasnamäe kurikakangelasena kurikuulsaks saanud Urmas Einroosi liiklusnõuete rikkumises süüdi ja võttis talt karistuseks kaheks kuuks juhtimisõiguse. Kurikaga ähvardamise asjus aga menetlus jätkub.

Kell on 9.30. Ajakirjanikud on kogunenud Harju maakohtu neljandale korrusele, kui raisakotkad saaki jahtides. Trepist sammub tülpinud näol üles Urmas ja katsub kohtusaali ust. Lukus. Jääb üle vaid puupingile istet võtta. Kuna fotograafid talle asu ei anna, siis võtab temagi oma taskust nutitelefoni välja ja asub omakorda neid pildistama.

Seejärel paneb endale päikeseprillid ninale ja jääb saali pääsemist ootama.

Kohtunik Janika Kallin alustab pikema sissejuhatuseta ning räägib lühidalt, mida selles menetluses käsitleti.

Muu hulgas tõrjub kohtunik Urmas Einroosi väite, et Lasnamäe kanalis juhtunud liiklusintsidendist sotsiaalmeediasse postitatud video oli monteeritud, töödeldud ja lavastatud.

Kohtunik märgib, et video oli üks katkematu kaader, mida pole aga monteeritud videod. Samuti leiab kohus, et on ebaloogiline otsida vajalikud rekvisiidid, auto, vale numbrimärk ja tagatipuks Urmasega sarnane mees, et vajalik video kokku panna.

Kohtunik lõpetab väärteomenetluse ja võtab Urmaselt karistuseks kaheks kuuks juhtimisõiguse.

Lisaks tagastab kohtunik Urmase toimiku menetlejale menetluse jätkamiseks, kuna kohtu hinnangul ei ole kurikaga ähvardamise episoodis tegemist mitte väärteoga, vaid Urmase teol on ka kuriteo tunnused.

Istungijärgses intervjuus ütleb Urmas, et otsuse kohta tal otseseid pretensioone pole. Seega ei plaani ta seda edasi kaevata. Küll aga jagub tal etteheiteid meediale.

"Pretensioon on mul tegelikult meediale. Ehk siis see, et Urmas Einroosil on plaanis, ütleme, kohtusse kaevata moraalse kahjunõudega delfi.ee, postimees.ee ja nõuda välja kõik IP-aadressid, kus on kasutatud Urmas Einroosi nime.

Kus on kasutatud, laimatud Kia Sorentot. Noh, ühesõnaga see on videotest läbi jooksnud," lausub Urmas. "Ja põhimõtteliselt samamoodi anda kohtusse selles osas, et Siniroos Puhastus OÜ ei ole Urmas Einroosiga seotud olnud viimased poolteist aasta. Need, kes on kasutanud seda firma nime halvustavalt, siis põhimõtteliselt kõik need IP-aadressid, sooviksin ma välja nõuda Delfilt, Postimehelt, Õhtulehelt."

Lisaks viitab Urmas, et on meedias pettunud. "See oli ka põhjus, mille pärast ma tegelikult, ütleme intervjuusid ei andnud," lausub mees.

Võimaliku kriminaalsüüdistuse saamise osas on Urmas aga optimistlik. "See sõltub nüüd sellest, kas riiklik süüdistaja süüdistab või ei. Kes iganes seda menetlema hakkab, ilmselt mitte sama menetleja, võib-olla nagu loobub süüdistuse esitamisest. Ma ei tea. Ei oska öelda."

Jutud räägitud, tuleb Urmasel allkirjastada kohtule vajalikud dokumendid, kuid üks saalis viibiv fotograaf ajab mehe närviliseks. Ta tormab kohtusaalist välja, allkirja nõudev mees tema kannul.

Tagaajamine jõuab kohtumajast väljagi, kuniks Urmas jõuab oma mürkrohelise autoni. Seal ootab teda järgmine üllatus: kojamehe vahele on pistetud ümbrik Pärnu maakohtust.

Urmasele see ei meeldi. Lõpuks rebib ta ümbriku kojamehe vahelt välja, lennutab selle teele ning sõidab siis sellest üle.

Samal teemal

5. juuli 2016, 11:13
Liiklusviha Elvas: üks autojuht lõi teist
3. juuni 2016, 06:00
Kurikamees Urmas kohtus: ma ei tea, et ma üldse oleksin kohapeal olnud
2. juuni 2016, 10:07
VIDEO | Lasnamäe kurikamees astus täna hommikul kohtu ette
11. mai 2016, 06:00
"Võtsin kurika välja selleks, et ta oma käitumist parandaks!"

3 KOMMENTAARI

t
To Hm. 22. juuni 2016, 10:14
No hädapeatusest oli asi küll kaugel, oleks mees näiteks peale peatumist kraavi pasandama jooksnud, oleks olnud arusaadav ,et hädapeatus. Aga kurikaga...
(loe edasi)
h
Hm 22. juuni 2016, 09:46
Ei tea, kas kohtunik ka kunagi liiklusseadust on lugenud. Kumb osapool rohkem rikkus? Hädapeatus pole küll märkimisväärne rikkumine seda enam, et tein...
(loe edasi)
Loe kõiki (3)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee