Elu

Kas teadus suudab selgitada teadvuse olemust? (1)

Piret Pappel, 22. juuni 2016, 06:00
Kas teadus suudab selgitada teadvuse olemust? Vida Press
Teadvuse olemust üritavad selgitada nii neuroteadlased kui ka psühholoogid, kuid siiani pole nad head teaduslikku seletust nähtusele suutnud pakkuda.

Pennsylvania ülikooli teadlase Lisa Miracchi sõnul on võimalik, et me ei hakkagi aru saama, mis teadvus on, vahendas Quartz.

Miracchi sõnul ei suuda me teadvuse olemust lahti muukida seni, kuni me ei saa aru, kuidas kõik meie kogetu ja välismaailmas kohta tajutu muutub kogemuseks.

Üks põhjus on selles, et eri teadusharude esindajad võtavad aju üksipulgi närvirakkudeks lahti ja üritavad kõike meie peas toimuvat sel tasandil selgitada.

Miracchi on kindel, et senikaua, kui keskendutakse peamiselt sellele, et närvirakud ja nendes liikuvad signaalid kannavad ning suunavad infot maailma kohta, jääme teadvuse olemuse selgitamisega hätta.

Miracchi arvates peaksime pöörduma näiteks kunsti poole. Kunstist saadud elamus aitab meil mõista, kuidas inimene kogemusi saab.

Näiteks meenutab ta San Francisco kunstimuuseumist saadud elamust. Mark Rothko maalid tuletavad talle meelde, kui imepärane on kogeda midagi ebatavalist.

1 KOMMENTAAR

g
ghhgh 22. juuni 2016, 08:34
näed-õpid-näed-õpid-näed-õpid…
näed-teed eelduse-uurid-õpid,mis eelduses mööda läks…
teed eelduse-uurid-siis alles näed,kas läheb pihta…
kui õpid tabama eeldustega õiget suunda, siis oled edukas ja suudad läbi lüüa ja emake loodus "eelistab" sind liigi jätkamisel…

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee