OSKA KÜSIDA: 10 asja, mida võid lennukis tasuta saada.Foto: PantherMedia / Scanpix
Piret Parik 22. juuni 2016 06:00
On mitu asja ja teenust, mida pakutakse lennureisil tasuta, kui osata neid ainult küsida. Portaal independent.co.uk pani kokku nimekirja kümnest olulisemast.

Terve purk limonaadi. Tavaliselt valavad stjuardessid välja pool purki limonaadi. Kuid koos jääga sellest janu kustutamiseks ei piisa. Järgmine kord küsi terve purk.

Kakao. Enamik lennufirmasid pakuvad kohvi ja tee alternatiivina ka kakaod.

Ajutine lapsehoid. Lastega reisivatele vanematele on hea, kui nad saavad oma lapsed korraks kellegi teise hoolde jätta. Näiteks Etihad Airways pakub selleks Flying Nannies teenust, kus laps saab mängida kui ka joonistamise ja mustkunstiga tegeleda.

Desinfitseerivad salvrätikud. Lennukid on mustad ja neis on palju pisikuid, mistõttu tasub enne sööma hakkamist oma klapplaud puhtaks teha. Kui sul pole endal niiskeid salvrätikuid kaasas, küsi neid teenindajalt.

Hoolduskomplekt. Osa lennufirmasid annavad reisijatele pikematel lendudel komplekti, kus on kõrvaklapid, sulepea, kamm ja mängukaardid.

Virgin Atlantic annab tasuta hoolduskomplekti kõigile turistiklassi reisijatele, Etihad annab reisijatele komplekti, kuhu kuuluvad sokid, hambahari, -pasta ja kõrvaklapid, aga ainult pikematel lendudel.

Lisasnäkid. Tasuta snäkid on tavaliselt väikesed ja jätavad kõhu tühjaks. Küsi lihtsalt teine pakk lisaks – kui neid on veel alles, siis jagatakse neid rõõmuga.

Alkohol. Kuna lennufirmad küsivad tänapäeval pea kõige eest raha, siis eeldatakse, et ka alkoholi eest tuleb maksta. Kuid see pole alati nii. Näiteks Lufthansa pakub tasuta šampuse, veini ja õlle valikut, Finnair tasuta õlut ja veini. Etihad pakub tasuta baariteenust õlle, veini ja kange alkoholi valikuga.

Ravimid. Enamik lennukeid on varustatud põhiliste meditsiinivahenditega, nagu valuvaigistid ja sidemed. Need on tasuta, kui oskad küsida.

Rinnamärk lastele. Kuigi tiivakujulised plastikust rinnamärgid tundusid juba ajalugu olevat, siis näiteks lennufirma Delta pakub neid oma lendudel endiselt. Ka American Airlines tõi oma lennukitele märgid tagasi.

Pudelivesi. Kui sul on janu, kuid ei taha pudelivee eest raha välja käia ega kraanivett juua, siis lennuteenindajatel on tegelikult käepärast ka pisikesed veepudelid, mida nad annavad reisijatele, kes neid küsivad.