Maailm

Saksamaa dilemma: mida teha Venemaaga?

Marika Villa, Berliin, 22. juuni 2016 06:00

41 KOMMENTAARI

v
vaatleja/ 23. juuni 2016 09:39
asi ju puht pragmaatiline. Saksamaa kõva tootjana peab oma toodangu kuhugi müüma ! Kreeklastele muudkui laenati ja müüdi kuni asi hapuks läks ja EL riigid peavad nüüd üheskoos seda hapnenud suppi helpima, et mitte Saksamaad pahandada. Samas on kõrval hiiglaslik tühi turg kuhu nende poolt toodetu lahedasti ära mahuks. Sama meelt on ka Prantsuse ja Türgi toidukraami tootjad. Ainukesed, kes pisut virila näoga Sakslaste tegutsemisi eemalt vaatavad on jänkid. Tugeva liidriga Euroopa ja Venemaa liit ei ole päris sama kui pideva veneohu ja sisemiste kriisidega "võitlev" ning neilt relvaabi paluv EL.
j
jeh/ 22. juuni 2016 20:37
mida peab siis Saksamaa tegema Venemaaga?
Peab tegema seda, mida Venemaa vajab. Ja Venemaa on alatu vajanud AUSTUST, see tähndab - et Venemaad KARDETAKS. Venamaa mõistes hirm on austus. Ja Saksamaa on selleks vist valmis.
t
T.Mets/ 22. juuni 2016 16:39
Huvitav küll, ka Putin seisab dilemma ees, vaat, lääneriigid oleks nagu viimase mõistuse maha. joonud, muudkui tassivad neid murjaneid miljonite kaupa sisse. Putin ei saa sellest mitte aru, kas on see mingi Nato kurikaval sõjakavatsus venelaste vastu, või on see lihtsalt Merkeli, EL ja Nato lihtlabane rumalus. Ja ongi Putin segaduses ja dilemma lahendatud
22. juuni 2016 20:04
Mets on omaarust alati väga tark, püüab isegi nalja visata või ironiseerida
aga tavaliselt ta hakkab ainult mõttetut vahtu suust välja ajama, ja siis tuleb välja, et ta on hoopis väga rumal kuju.
See on isegi koolilastele juba teada, et ei keegi muu kui Venemaa kremli kääbus oli selle põgenikelaviini tõeline algataja ja initsiaator, kes kõike suurejooneliselt organiseeris ja seda koostöös Kreeka rohutirtsu ehk Tsiprasega.
Ja seda kõike tehti ju ikka selleks, et Euroopa Liitu sisemiselt destabiliseerida, õõnestada ja hävitada.
Aga putini suureks pettumuseks pandi aga nii Norras, Soomes kui ka Balkan-marsruut nii kinni, et enam ükski pagulane sealt ledasi ei pääse.
Muidu see nälgas ja paljas Venemaa hammas ju ELiidule, paremini öeldes NATOle peale ju ei hakka. Kreml ähvardab küll ja vehib sõjakirvega mis hirmus, aga NATOT ja tema relvajõudusid kardab putin nagu vanakurat välku.
Tume mets,
selliste rumalate kommentaaride eest võid sa isegi ju oma juudaseeklitest ka veel ilma jääda.
s
sulle on küll kusi pähe löönud,/ 16. august 2016 08:00
M
!!!/ 22. juuni 2016 16:20
Miks räägitakse vaid Minski kokkuleppest, Krimmi annektsioon on täiesti unustatud või? See on halb märk meie jaoks. Et kunagi võib lääs ka Balti probleemide puhul silma kinni pigistada, kui suured majandushuvid mängus.
a
allo-allo/ 22. juuni 2016 16:41
Krimm on Venemaa, l.llakas!
t
to allo-allo/ 22. juuni 2016 18:16
Krimmi liitis Ukrainaga NSVL Ülemnõukogu oma seadusega. Dzentelmen ˇkord juba ära kingitud asja tagasi ei nõua,ammugi ei võta seda jõuga. See rohkem ikka pätipoiste ning kurjategijate komme.
Teiseks, mille alusel Krimm üldse Venemaa omaks sai? Krimm oli ju tatarlaste riik, Türgi vasall. Venemaa võttis selle ikka jõuga. Kui kõiki kunagi omatud maid tagasi nõuda ja võtta, siis on Venemaa "omad" ju ka Soome, Eesti. Läti, Leedu, Poola, Valgevene, Ukraina, Moldova. Kolm Kaukaasua riiki. Kesk-Aasia riigid. Osa Türgit, Osa Iraani, Afganistan, natuke Pakistanii ning Indiat, Natuke Hiinat ning Koread. Siis veel ka Alaska ja pool Kaliforniat.
Mina pean l.llakaks pigem seda kes ajalugu pole õppinud, vaid suu ammuli naabri propagandasaateid kuulab.
a
allo-allo/ 22. juuni 2016 19:15
Krimmis, erinevalt sinu nimetatud riikidest, elab enamuses vene rahvas. Näed vahet, l.llakas?
h
hei sa totu allo/ 22. juuni 2016 19:28
kui Eesti oleks ka praegu nagu Krimm Venemaa kärvase käpa all, siis oleks siin ka venelasi rohkem kui põliselanikke.
a
allotajale./ 22. juuni 2016 23:03
Seega on sinu teooria järgi siis ka Narva, Sillamäe, Kohtla-Järve, Kiviõli, Maardu ja Lasnamäe juba "püha ning jagamatu, põline Vene maa"? Sest sisse veetud vene migrandi on seal ülekaalus. Vahest ehk peale nende veelgi mõni linn?
Kes siin antud juhul see l.llakas on?
Venelased said Krimmis enamusrahvaks, kui Stalin krimmitatarlasedd kui "reeturliku rahva" Kasahstani küüditas ja nende kogudesse oma venelased majutas. Muuseas, loomavagunites vedades ja tühjas stepis maha panduna hukkus nälja, janu ja haiguste kätte ligi 30% küüditatutest
Venelased said Karjalas enamusrahvaks siis, kui sinna miljon vankat ümber asustasid. Ja oleks muutunud Eestigi, sest Moskvas tuldi välja plaanidega teha Tallinnast miljonilinn. Ka Kohtla.Järve, Kukruse, Jõhv, Ahtme, Sompa, Kohtla-Nõmm, hajali tööstusasulaid pidi ehitatama rõngakujuliseks suurlinnaks. Trammiteedega ning puha. Kus elanuks 200-300 tuhat elanikku. Elanikud pidi sisse toodama aga Venemaalt. Kuna EKP I sekretär Käbin julges nii suurejooneliste linnade ülesehituse otstarbekuses tagasihoidlikult kahelda, vahetati ta varsti Karl GenrihhovitsˇVaino vastu välja. Kes ei rääkinud eesti keeltki. Ning pöördus alatasa Moskva poole tungivate palvetega ostutada ENSV-le internatsionaalst, vennalikku abi, saata siia veelgi enam värsket venekeelset tööjõudu.
l
Liia/ 23. juuni 2016 08:19
Küll Sa oled terane ja tark! Narvas elab enamuses, et mitte öelda ainult venelasi - kas sellepärast on Narva ja ida-Virumaa Venemaa?
a
allo-allo/ 23. juuni 2016 10:08
Pole mõtet võrrelda linnasid autonoomse vabariigiga, mida oli Krimm.
t
to allo-allo/ 23. juuni 2016 19:36
Nii et vaatame ning võrdleme iga asja ise alustel, iga kord täpselt nii, nagu Putinile just kasulikum on.
o
oo/ 22. juuni 2016 20:29
meiega on see juba olnud. Kolm kolli leppisid pärast sõda kokku, kellele kui palju jääb. Nii lihtne see oligi, nii me siis istusime50 aastat lollidemaal. Kes mäletasid, olid vaid väliseestlased. Riigid unustasid ja kui 90-ndatel ennest meelde tuletasime, panid enamus esialgu pahaks, et meil oli võimalus ärgata.
s
siiski/ 22. juuni 2016 16:18
Venemaa tuleb rahule jätta ja suhelda temaga samadel alustel nagu teiste riikidega, ilma topeltstandarditeta!
Kui EL on aktsepteerinud etnilist puhastust oma liikmesriigi (Horvaatia) poolt ja tunnustanud vägivaldset riikide piiride (Kosovo) muutmist, rääkimata silma kinnipigistamisest räigete inim- ja kodanikuõiguste ning ajakirjandusvabaduse rikkumise kohta Ukrainas siis pole mõtet samu asju ka Venemaale ette heita.
k
22. juuni 2016 15:23
Keegi siin kirjutas, et naabriga (Venemaaga) tuleb ikka hästi läbi saada..
No, milline iba jutt!
Kui see naaber (Venemaa) on pidevalt tapnud, vägistanud ja peksnud nii minu kui ka kõikide teiste naabrite perekonnaliikmeid, küüditanud ja võtnud väevõimuga kõigilt nende kodud ja muu varanduse ja siis istunud ise nende peredele kuuluvatesse kodudesse.
Kuigi hiljem sealt välja kihutatuna viibutab ja öhvardab see naaber ikkagi meie tagasisaanud kodu aia taga kirve ja hargiga,
KAS SELLISE NAABRIGA ON VÕIMALIK ÜLDSE SUHELDA?
Ei, ei ja veelkord EI!
Kuna ma tean, et ma üksinda selle vene koljati vastu ei saa, siis kutsun hoopis kõok head naabrid (NATO) omale appi, et seda sõjahullu naabrit heidutada ja ohjades hoida.
Ja näe imet, see hull naaber karjub ja kriiskab küll et aitab, aga siiani pole ta julgenud enam mu kodu puutuda.
Kõik oleneb naabri käitumisest, kuidas ja kas nendega üldse suhelda saab.
Nii on lood naabritevaheliste suhtlemisega, putinoid.
Said midagi aru?
Ponjal?
k
Kõik oleneb naabri käitumisest, kuidas ja kas nendega üldse suhelda saab./ 16. august 2016 08:12
selles osas on sul küll õigus.
Aga ikkagi, naabritega tuleb läbi saada aga mitte kurja koju kutsuda.Siiani on kõik ikka nagu otse vastupidine olnud.Sinusugused on nagu peata kanad.
Meie jaoks on ju kõik naabrid,tiblad,põdrad ja kiluvargad.On ju?
s
Staarkommenteerija/ 22. juuni 2016 15:03
Saksamaa suurim probleem on hoopis see, et mida teha Merkeliga.
s
saksa/ 22. juuni 2016 14:32
firma teeb oma filiaali valgevenesse,see valgevene filiaal tellib kaupu saksast ja kaubarong sõidab siis sujuvalt läbi minski moskvasse ja küll paberitele midagii joonistatakse,et kõik ordnungis oleks.

a
ab/ 22. juuni 2016 12:20
mida siin enam kui juba pr. Savka ütles DW-s, et sanktsioonid tuleb riigilt maha võtta!: https://www.youtube.com/watch?v=dM7j1d_-Q88
p
Papi/ 22. juuni 2016 10:58
Vene-Saksa liit on kellelegi pinnuks silmas. Kunagi olid Saksa printsessid Vene tsaaride ja vürstide peamised pruudiallikad. Ja Saksamaa arenes ja kasvas niikaua kuni tal olid head suhted Venemaaga. Bismark hoiatas konfrontatsiooni eest Venemaaga. 2 korda on Saksamaa Venemaa vastu pöörates nina veriseks saanud ja miks ta ei peaks nüüd jälle saama. Saksamaal ei ole vastuseis russofiilide ja "võrdse partneri" toetajate vahel. Pigem ikka russofoobide ja anglofiilide ja isegi vana "dranng nach osten" toetajate vahel. Kui Kreml võtab sanktsioone võimalusena kaitsta ja arendada oma siseturgu siis saavutab Lääs vastupidise efekti loodetule.
T
// 22. juuni 2016 11:46
Tegelikult Venemaale need sanktsioonid isegi meeldivad, sest tänu neile on hakatud oma majandust kiirelt ja tugevalt arendama. Aga Merkeli ütlus, et sanktsioonid on Minski kokkuleppe pärast, on puhas vale. Venemaa on Minski leppega seotud vaid sedavõrd, et leidis neutraalse pinna kus neid läbi viia. Ei enamat.
t
TV-st/ 22. juuni 2016 10:44
Eila ühes Piitri poes antud intervjuus öeldi, et nad on Eesti toidukauba juba unustanud. Sakslased pelgavad, et kui venelased aasta pärast äkki ütlevad, et nad on Mersu nime ka ära unustanud. Vast siis saavad sakslased aru, mis tähendab majanduslik surutis.
s
Schröder nr.2?/ 22. juuni 2016 09:25
Saksamaa tahab istuda kahel toolil - NATO ja Venemaa toolil.
Ühest küljest NATO liikmena võtavad nad igasugustest NATO manöövritest osa, saadavad isegi oma väeosasid Baltikumi, Leetu, teisest küljest kurjustab aga Saksa välisminister herr Steinmeier, et
suurmanöövrite ja muu sellise tagajärjel Baltikumis keerutab NATO sõjakirvest venemaa vastu ja õhutab sõda.
Need on täpselt ju Putini ja vene valitsuse sõnad.
Isegi enamus sakslasi ja suurem osa ta oma parteikaaslased olla sellistest väljendustest eriliselt nördinud ja vihased.
Vasakparteid ja vasakäärmuslased pidid Steinmeierile aga tormiliselt plaksutama.
Kahel toolil istuda soovija kukub tavaliselt toolide vahele maha.
e
Ex-soomlane/ 22. juuni 2016 09:39
Arvan et põhjus kogu asjale on et vanad DDR kodanikud said automaatiliselt valimisõiguse. Seal on liiga palju inimesi, kel on DDR "õiglustunde".
S
// 22. juuni 2016 10:48
Saksamaa ei istu kahel toolil, vaid kükitab ainult NATO tooli ees. Saksamaa kaitsekulutused on 1,23 % SKP-st.
j
jätaks nüüd Venemaa/ 22. juuni 2016 09:22
mõneks ajaks rahule ja arutaks põletatavamat teemat - mida teha Merkeliga, kes on arenenud Euroopa muutnud prügimäeks?
v
Venemaad ei saa jätta/ 22. juuni 2016 09:37
Sinu väitele orügimäest võib julgelt lisada seda , et ei keegi muu kui Venemaa kremli kääbus oli selle tõeline algataja ja initsiaator, kes organiseeris ja soovis Euroopa prügimäeks muuta.
Ja seda heas koostöös Kreeka rohutirtsu ehk Tsiprasega.
Ikka selleks, et Euroopa Liitu sisemiselt destabiliseerida, õõnestada ja hävitada.
Ja Merkel ainult jätkas seda tööd, kas humaansusest, teadlikult või tahmatult, seda teab ainult tema ise.
k
kärss/ 22. juuni 2016 09:57
Pole siin midagi rahule jätta,sakslased ja venelased on paar korda juba euroopast põrgu teinud ja ilmselt teevad veel.mõlemad tuleks kiiremas korras maha nottida.
k
kärsseestlane on ikka pull vend,/ 16. august 2016 08:19
e
Ex-soomlane/ 22. juuni 2016 09:08
Järjekordne näide sellest, kuidas kriminaalne asi, on tuumaenergiast loobuda. See otsus tähendäb Saksamaale : a) ehitanud 26 uut kivisöel töötav elektrijaama alates aastast 2011 b) sõltuv Venemaa fossiiligaasist. c) poliitikud kõndima taskud täis rublad
v
veteran/ 22. juuni 2016 08:49
Selline ajuvaba artikkel. Venemaa oli on ja jääb. Venemaa suurim pluss on sealsed talved millega pole ei Saksamaa ega teiste maade sõdurid hariund. Kui peaks puhkema sõda oleks see maailma lõpp.
m
MAKSIMALIST/ 22. juuni 2016 09:07
Ole ikka mõistlik. Ega siis piiritu pessimismiga ka kusagile ei jõua. Iga lõpp on alati uue ja parema algus.Ainus probleem siinjuures on see , et millal uus algab ja kuskohas algab.
s
See.../ 22. juuni 2016 07:44
peaks isegi lapsele selge olema, et oma naabritega peaks rohkem läbi käima. Praegu keksime ühelt jalalt teisele ja unistame, et me oleme EU.- liidus ja NATO kaitseb. See süsteem on suurriikide vahel juba ammu paika pandud, kes mida või kuhu. Selge on see, et varem või hiljem meid ilusti maha müüakse, sest nagu teada on, kipub ajalugu korduma ja siis on juba hilja sõprussuhteid looma hakkata. Aga mis meil ikka, unistame edasi.
k
küllap vist/ 22. juuni 2016 08:05
Inimmaailmas on alati kõik olnud müügis, Küsimus ei ole siinjuures ei moraalis, eetikas ega ka aususes, vaid ainult KASUS ,mida selle või tolle tehingu eest saadakse.Meie oleme aga kindlasti mitte müüja vaid müügis olev objekt. Vingu ja kiusu õhutamisega vene suunal ,tõstab müügimees vaid objekti hinda.

n
nii on füüreri tegiatega tegelikult./ 22. juuni 2016 07:40
Inglastel on võimalik vaid , neid peatada valides 10 aastat kehvemat aega või sajandiks vedada kogu euroopa pa....sisse.
e
22. juuni 2016 16:09
Ega Brexit teisi ei päästa, kui vabakaubanduslepng, praeguse kujul, alla kirjutatakse tuleb veel suurem hullumaja siis ei ole EL riigid enam ainult EL peksupoisid vaid ka Suurkorporatsioonide täieliku voli all. Kolhoosniku oma oli nõukaajal isiklik luukere, aga siis ei jää sulle hingegi.
n
nii on/ 22. juuni 2016 07:27
Saksamaad ja kogu seda eurosojuzi ei saa usaldada. Saksamaa vaadaku oma tsurkapoliitika üle, samuti teised.
e
22. juuni 2016 06:54
Ettevaatust! Saksamaad ei saa usaldada.
p
22. juuni 2016 06:57
Peaks olema:
Ettevaatust! venemaad ei saa usaldada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee