Eesti uudised

Keskturu asemele tahetakse ehitada kortermajad (7)

Toimetas Gerly Mägi, 21. juuni 2016, 16:50
KeskturgFoto: Teet Malsroos
Keskturu omaniku algatusel hakatakse homsel Tallinna linnavalitsuse istungil arutama Keskturu ala arendamise võimalust. Detailplaneeringu järgi tuleksid praeguse turu asemel ka kortermajad.

Keldrimäe 9/Lastekodu 12 kinnistul paiknevad hetkel turuhoone, administratiivhoone, paviljon-külmladu, kaupluse- ja laohoone, müügipaviljon, müügi- ja toitlustuskompleks, kalapaviljon ning ajutised kauplused ja toitlustuskohad.

Keskturu omanik Turukaubanduse AS taotles aga detailplaneeringu koostamise algatamist linnavalitsuses. Plaaneeringu järgi tuleksid krundile 6–7-korruselised majad, turukompleks ja äriruumidega kortermajad. Ühtekokku hõlmab see 2,7 ha suurust maa-ala.

Planeeritav ala asub Kesklinnas Keldrimäe asumis Lastekodu, Keldrimäe, Mardi ja Liivamäe tänava vahelises kvartalis. Maa-ala jääb osaliselt II at eKr–16. sajandist pärit Keldrimäe asulakoha kaitsevööndisse.

Tallinna Linnaplaneerimise Amet ja Tallinna Kesklinna Valitsus korraldavad pärast detailplaneeringu koostamise algatamist detailplaneeringu eskiislahenduse avaliku väljapaneku ja arutelu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee