Eesti uudised

Kabli päikeseloojangu festival viib kokku väekate inimeste ja paikadega  

LL, 21. juuni 2016 16:48
Häädemeeste kant on tuntud mitmete ufo-lugude poolest.Foto: Päikeseloojangu festival
Enne festivali ametlikku avamist 1. juulil toimub eelsündmus juba 26.juunil: ekskursioon Pärnumaa lõunaranniku väekatesse paikadesse ja väekate inimeste juurde. Kuigi kõige enam tuntakse Häädemeeste ufo lugu, leidub sealkandis müstikat veelgi.

Tuur algab iidsest püha- ja ohverdamispaigast Tõotusemäel, mis on üks kõrgemaid luitemägesid kogu Baltikumis. Edasi suundutaksegi Häädemeestele, mille rannik ja rannaniidul toimuv on andnud ainest Häädemeeste ufo-lugude tekkele. Jaagupis viib psühholoog ja alternatiivterapeut Anne Linnamägi huvilisi kohtuma rannakividega, millel on tervendav vägi. Kas kivid ka tegelikult haigustele ja vaevustele leevendust toovad, saab igaüks ise järele proovida. Lõpetuseks avastatakse veel üks väepaik Jaagupi külas koos sealsete eriliste inimeste ja energiaväljadega. Ekskursiooni teeb kohalik giid Kaire Käära.

Samal teemal

Igal juulikuu päeval elamusi ja sündmusi pakkuv Kabli päikeseloojangu festival avatakse tänavu suure avaralliga 1. juulil. Päikeseloojangust päikesetõusuni toimuvad ülesastumised ja kontserdid mitmetes festivalipaikades 40 km raadiuses. Õhtu ja öö jooksul on võimalik osa saada ürgsete helide kontserdist Läti piiri ääres, sadamakõrtsipeost, rock-kontserdist ning lõpetuseks päikesetervituskontserdist kell 3 hommikul Tolkuse raba matkarajal, kus astuvad üles Raivo Tafenau saksofonil ja Ramuel Tafenau löökpillidel.

Festivali peetakse 31. juulini 18 paigas Eestimaa lõunaranniku külades: Häädemeestes, Jaagupis, Kablis, Treimanis, Iklas. Programmist leiab kontserte džässist folgi ja klassikani, kirjandus- ja filmiõhtuid, ekskursioone, tegevust lastele, vestlus- ja kohtumisõhtuid, tantsupidusid ja külasimmaneid, näitusi – festivalil on tegevust ja elamusi igale maitsele. Nimekatest esinejatest tulevad tänavu Kablisse Koit Toome, Raivo Tafenau, Marko Matvere, Aapo Ilves, Argo Vals, Vahur Kersna, Igor Mang, Andrus Vaarik, Seitsmes Meel, Black Velvet, Jäääär jt. Kava leiab veebilehelt www.kablifest.com.

Samal teemal

15.06.2016
IGOR MANG: ühiskond liigub tagasi hobuadra juurde
29.05.2016
"Ükski inimene pole võimeline Häädemeeste ufonähtusi tõlgendama. Ka Rooma paavst jääb siin poisikeseks!"