Video: Laura Oks
Liis Vaksmann | Video: Laura Oks 21. juuni 2016 10:44
Täna tunnistas Harju maakohus mai kuus Lasnamel liiklusohtliku olukorra tekitamise ja teist kaasliiklejat ähvardanud Urmas Einroosi süüdi liiklusseaduse rikkumises eest ja võttis temalt kaheks kuuks sõiduki juhtimisõiguse. Samuti tagastas kohus toimiku menetluse jätkamiseks.

Kohus otsustas Urmaselt juhtimisõiguse kaheks kuuks ära võtta. Samuti ei olnud kohtu hinnangul kurikaga ähvardamise juhtum seotud pelgalt väärteoga, vaid Urmase teos oli tuvastatud ka kuriteo tunnuseid, mistõttu tagastas kohus toimiku menetluse jätkamiseks.

Peale istungit antud intervjuus ütles Urmas, et kohtutee võtab ta järgmiseks ette meediaväljaannete vastu. "Mul on pretensioone tegelikult meediale. Ehk siis Urmas Einroosil on plaanis kaevata kohtusse moraalse kahjunõudega Delfi, Postimees ja Õhtulehet, ning nõuda välja kõik IP-aadressid, kus on kasutatud Urmas Einroosi nime ning kus on laimatud Kia Sorento numbrimärki," ütles mees.

Samuti jäi ta endiselt kinnitama, et tema seal videos polnud ja see on kokku monteeritud. "Video on absoluutselt võltsitud," kinnitas ta.

Urmasel on võimalus kohtuotsus vaidlustada 15 päeva jooksul.