Eesti uudised

Üle tuhande inimese seisab süstlavahetuspunktile vastu (3)

Piret Pappel, 21. juuni 2016 06:00
Üle tuhande inimese seisab süstlavahetuspunktile vastu
Eelmisel nädalal sattus ümbruskonna elanike pahameeletormi alla mittetulundusühingu Convictus süstlavahetuspunkti kolimine Paldiski maantee majja 36a. Kolme päevaga on internetis andnud oma protestiallkirja 976 inimest ja üle saja on seda teinud paberil.

Protestijad on öelnud, et Põhja-Tallinna linnaosavanem Raimond Kaljulaid on küll arvestanud siiani Erika tänaval asunud süstlavahetuspunkti naabruses elavate inimeste kurtmisega, et nende elu on narkomaanide tõttu muutunud talumatuks.

Samas ei ole ta üldse arvestanud sellega, et kolimine toob talumatu olukorra teistele inimestele teises kohas.

Samal teemal

"Probleemi lahendamise asemel tahetakse süstlavahetuspunkt lihtsalt ümber tõsta uude asukohta. See ei ole lahendus!" selgitab uue koha naabruses elav Lars-Erik Hion, kes on üks petitsiooni algatajaid.

"Oleks naiivne arvata, et süstlavahetuspunktis uue süstla saanud narkomaan kohe vaikselt lahkub. Märksa kindlam on see, et ta jääb veel tundideks siia ringi liikuma ja uueks doosiks vahendeid hankima. Samuti kolivad siia narkodiilerid," tunneb muret väikeste laste ema Hedy Kohv.

Süstlavahetuspunkti taha jäävad väikeste hoovidega miljööväärtuslikud majad, lasteasutused ja turiste ligi tõmbav Telliskivi tänav oma loomelinnakuga.

Petitsiooni koostajate meelest on linnaosavanem Raimond Kaljulaid sotsiaalmeedias avalikkust eksitanud väidetega, et süstlapunkti kolimine ei olnud seotud süstlapunkti senisesse asukohta Erika tänavale ehitatava suure Arsenali kaubanduskeskusega, kuid vähem kui 12 tunni jooksul teatanud ajakirjandusele, et Arsenali kaubanduskeskus on toetanud süstlavahetuspunkti kolimist.

Kogukond arvab, et kolimisotsus ongi kantud pigem ärihuvidest. Ka arvavad nad, et kolimisotsuse tähendab abipakkumise nihkumise abivajajatest eemale ja süstlavahetuspunkt jääb alakoormatuks.

Allakirjutanute meelest tasuks arutada muid võimalusi, nagu liikuv süstlavahetus, roteeruvad asukohad, asumine mõne tervishoiuasutuse juurde.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee