Maailm

Soomes kaovad eitava vastuse saanud sisserändajad "põranda alla" (34)

Õhtuleht.ee, 20. juuni 2016 17:43
Foto: Aldo Luud
Soome ametivõimud on mures, kuna järjest rohkem turvapaigataotlejaid, kes on saanud ametivõimudelt riiki jäämise kohta eitava vastuse, ei lahku mitte riigist, vaid kaovad nö "põranda alla".

YLE teatel tegutseb Soomes võrgustik, mis peidab oma kodudes ametivõimude eest keelduva vastuse saanud afgaane, iraaklasi ja süürlasi.

YLE ajakirjanikul õnnestustus kohtuda võrgustikuga, kuhu kuulub ligi 20 inimest ja kes praegu peidavad viit turvapaiga taotlejat.

Anonüümseks jääda sooviv aktivist rääkis, et nad kaardistavad inimesi, kes oleks nõus oma kodudes peitma inimesi, keda ähvardab maalt väljasaatmine.

Viimasel ajal on aktivistidel käed tööd täis, kuna Soome ametivõimud on viimastel kuudel kiirendanud turvapaigataotluste läbivaatamist ja järjest enam tuleb negatiivseid otsuseid.

Kuna Soomes pole seadusega vastuolus illegaali majutamine, siis ongi eitava otsuse saanud pagulased leidnud endale eluaseme rahvuskaaslaste juures.

Soome politsei hinnangul on tegemist aga turvalisusriskiga, kuna praegu on vastuvõtukeskustest kadunud ca 2500 sisserännanut.

Samal teemal

12.09.2016
Soome politsei vahistas röövimistes ja tapmises kahtlustatavad iraaklased

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee