Eesti uudised

Majandusekspert: aktsiisitõusud ohustavad meie konkurentsivõimet (19)

Õhtuleht.ee, 20. juuni 2016 17:13
Eesti-Läti piiril tegutsev alkoholipood Alko 100.Foto: Aldo Luud
Majandus Konjunktuuri inistuudi juhataja Marje Josing kinnitab, et aktsiisitõusud tekitavad kiiresti piirikaubanduse ning leiab, et teemat on käsitletud ohtlikult lihtsustades, eraisiku vaatepunktist, samas kui kannatab meie ettevõtete konkurentsivõime.

Veebruarist tõusnud alkoholiaktsiisi maksulaekumist vaadates kommenteeris konjunktuuri instituudi juhataja Marje Josing, et maksulaekumise suure protsendi üle ei tasu praegu rõõmustada, kuivõrd selle sees on suur summa ette soetatud varude arvelt, edastas ERR uudisteportaal.

Samal teemal

Konjunktuuri instituudi juht möönis, et Tartu suuremad kauplused on juba saanud klientidelt tagasisidet, et Lätis alkoholi järel on soodsam käia.

Josing nentis, et valdkondlik kommunikatsioon lähtub enamasti üksikisiku tasandist, milles leitakse, et kahe õlle pärast pole mõtet Lätti sõita, kuid konjunktuuri instituudis vaadatakse laiemat pilti: on oht uue varimajanduse valdkonna tekkeks, seda enam, et Läti kaupluste populaarsus on kuust kuusse kasvanud.

"Kui ka väikeettevõtjad leiavad, et meie hulgihind on kallim kui Läti jaehind, siis see ahvatlus sinna minna on päris suur. Kuigi ametlikult seda Eestis müüa ei tohi, siis takistada või kontrollida on seda ka väga raske," leidis Josing. 

Samal teemal

20.05.2016
TV3 VIDEO | Valkas on jaanipäeva eel täielik alkoralli: poodi paigaldatakse lisakassad
15.05.2016
TV3 VIDEO | Riik ei jäta jonni: kütuseaktsiis ei lange
01.05.2016
Eestlane ostab vähem salasigarette, kuid armastab üha rohkem ümbrikupalka
11.04.2016
Soome leht: soomlased sõidavad viinarallile Tallinna asemel Läti Valka