Eesti uudised

Jaaninädalast sõidab suursaarte liinidel kokku kuus parvlaeva, kõige rohkem reisijaid oodatakse 26. juuniks 

Toimetas Piret Pappel, 20. juuni 2016 14:23
Parvlaev St OlaFoto: Teet Malsroos
Väinamere Liinide teatel käivituvad alates esmaspäevast, 20. juunist Rohuküla-Heltermaa ja Kuivastu-Virtsu liinil suvised tihedamad sõidugraafikud, mis kestavad vähemalt 21. augustini. Mõlemal suursaarte liinil teevad ülesõite kolm laeva. Kuivastu-Virtsu liinil on jaaninädalal plaanis 416 reisi, nii nagu ka suve tippajal 11.juulist 7.augustini. Senises kevadgraafikus oli 300 reisi nädalas. PL Hiiumaa kannab põhigraafikut ja teeb tööpäevadel 32 reisi, parvlaevad Mercandia ja Ionas sõidavad üheaegselt vastamisi ja teevad kumbki 12 reisi ajavahemikul 10:20-19:50.

Esmaspäeval veel parvlaev Ionas liinile ei lähe, sest ootab kullerfirma tarnesegaduste tõttu endiselt viimaseid vajalikke varuosasid tehniliste rikete lahendamiseks. Ionas alustab reisidega kas teisipäeval 21.juunil või kolmapäeval 22.juunil. Täpsemat infot ärajäävate reiside kohta saab internetist tuulelaevad.ee.

Rohuküla-Heltermaa liini suvine tihedam sõiduplaan muudab mõnede reiside väljumisaegu. Lisaks parvlaevadele Regula ja St Ola on liinile lisatud parvlaev Harilaid.

Samal teemal

Kokku on Hiiumaa graafikus 190 reisi nädalas. Tööpäevadel toimub 22 reisi, reedel ja pühapäeval 24 reisi. Igapäevaselt on graafikusse lisandunud hilisõhtused ehk südaööl väljuvad reisid ning reedel ja pühapäeval ka reisid kell 1:30 öösel. Alates 27. juunist toimub esmaspäeviti Rohukülast reis kell 4:30, mis on pühapäevase kella 1:30 väljumise asemel.

Harilaid hakkab väljuma 10 minutit pärast põhilaeva. Harilaiu reiside ees olevale põhilaeva reisile lisatakse selle võrra juurde broneeringumahtu, mis võimaldab müüa senisest rohkem e-pileteid. Harilaid hakkab eeskätt vedama kõrgeid sõidukeid, et tagada rippteki maksimaalne kasutamine põhireisidel. Põhilaevale ostetud e-piletiga sõidukeid võib vastavalt vajadusele laadida ka Harilaiule. Laadimise täpsem korraldus igal reisil sõltub sõidukite suurustest ja selle jaotuse teevad laevameeskonnad kohapeal.

Jaanipühad on tänavu väga pikad ja Väinamere Liinide broneeringute statistika näitab, et mandrilt saartele hakatakse liikuma juba 21. juuni õhtul ning sellel suunal toimub tihedam liiklemine kuni 24. juuni ennelõunani - seega kokku kolm päeva.

Samamoodi toimub sõit saarelt mandrile ühtlaselt 24. juuni pealelõunast kuni 27.juuni pealelõunani. Seega hajuvad sõidukid nende päevade peale laiali.
Kõige rohkem sõitjaid prognoositakse pühapäevaks, 26. juuni päevaks nii Kuivastu kui ka Heltermaa sadamatesse, mil võivad tekkida lühiajalised ooteajad.

Väinamere Liinid palub e-pileti omanikel kindlasti tulla sadamasse oma õigele reisile, nii aitab igaüks omakorda kaasa sujuvale ja ooteaegadeta laevaliiklusele. Reisidele, mis e-pileti kalendris on märkega „Pilet sadamakassast“ on e-pileteid ette müüdud keskmiselt 50-70% ulatuses laeva mahust, ülejäänud osa laevast täidetakse igal reisil üldjärjekorrast sadamas!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee