Eesti uudised

Torm räsis puid ja rebis plekki (4)

Liis Vaksmann, 20. juuni 2016 06:00
TUGEV TUUL: Nädalavahetusel puhunud tuul tõmbas Tartu Näituste hoonelt lahti plekki ja soojustusmaterjali.Foto: Aldo Luud
"Hirmus, ma ei tea, mis loodusega lahti on – korra kõrvetab ja on põud – põllud kõik kõrbevad, nüüd aga kallab nii, et kõik kohad on vett täis," räägib Raplamaal elav naine nädalavahetuse tormituultest ja vihmast, mis ka tema aiamaal palju pahandust tegid. Üle Eesti jäi tormituultes elektrita 5000 majapidamist, tuul rebis hoonetelt ka plekki ja räsis puid.

Väljas möllanud tugeva tuule ja vihmasaju tõttu pidi Raplamaal elav Vilma (86) olema toas. "Pidevalt sajab. Ma ei saa aiamaale kasvuhoonetki lahti tegema minna."

Samal teemal

"Kaseladvad olid nii lookas. Ma mõtlesin, et jumal küll, äkki läheb mõni kask puruks, aga õnneks ei läinud."

Juba reede õhtupoolikul alguse saanud tugev tuul ja vihm on tema aiamaal palju pahandust teinud. "Vihm oli mul oad kõik küljeli peksnud. Nüüd, kui ilm ilusaks läheb, tuleb mul neid toestama hakata."

Päästeameti andmetel tuli enim väljakutseid Lõuna-Eestist. Näiteks sai kannatada Tartu Näituste hoone, kus tugev tuul rebis hoonelt üksjagu plekki ja soojustusmaterjali. Tartlaste endi sõnutsi olukord hull ei tundunud. "Linnas tundub OK olevat, aga jah, jõhker tuul oli. Mõtlesin veel, et kui need oksad murduvad, siis on tuksis. Õnneks ma aga midagi katki minemas ei näinud, kuid ma istusin ka terve nädalavahetuse toas. Nii igaks juhuks," rääkis üks tartlane.

Viljandimaal Suure-Jaani vallas sõiduteele kukkunud puu.Foto: Kenno Soo

Põhja päästekeskuse kommunikatsioonijuht Annika Koppel ütles, et möödunud ööpäeval sõitsid päästjad välja 322 korral. "Väljakutsed olid põhjustatud ennekõike just tugevast tuulest ja neid jagus kõigisse maakondadesse üle Eesti," rääkis Koppel.

"Suures osas olid kutsed sõiduteedele ja elektriliinidele langenud puude eemaldamiseks, kuid oli ka üksikuid kutseid, kus tuli eemaldada lahtisi katuse­plekke või reklaamtahvleid."

Seoses tugeva tuulega suurematest õnnetustest päästjatele teada ei antud ning inimesed kannatada ei saanud.

Elektrilevi teatel oli pühapäeva hommikuse seisuga vooluta 5 190 majapidamist. Kõige rohkem oli elektrita majapidamisi Võru-, Põlva-, Valga-, Tartu-, ja Pärnumaal.

"Enamiku ulatuslikke rikkeid loodame kõrvaldada ja suuremale osale klientidele vooluühenduse taastada tänase päeva jooksul," hindas töid Elektrilevi juhtimiskeskuse juhataja Aivar Sõõru eile.

30 reisija pagas jäi maha

Lennukompanii Nordica Nice’i suundunud üleeilne lend pidi raskete ilmaolude tõttu jätma maha 30 reisija pagasi. "Eilsete väga tugevate tuulte tõttu pikenes lennuaeg ning lennuk ei võimaldanud selliste tuulte ja sellise pikkusega lennu jaoks võtta peale korraga kõiki reisijad, nende pagasit ja vajalikku kütust. Et kõik reisijad saaksid siiski pardale, jäeti osa pagasist maha," selgitas Nordica kommunikatsiooni juht Liis Veersalu eile.

Ühtlasi hilines Nordica Nice’i lend piirangualade tõttu lennumarsruudil sihtkohta 40 minutit. Pärast maandumist Prantsusmaal avastasid pooled reisijad, et nende pagas polnud sihtkohta jõudnud ning "kadunud" pagasi registreerimiseks kulus ühe reisija väitel ligi kolm tundi. Veersalu sõnul saadetakse pagas järele. (ERR, Delfi)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee