VAHI ALL: (vasakult) Daniel Stolzfus, Lee Kaplan ja Savilla Stoltzfus. Foto: Fox TV ­videokaader
Õhtuleht.ee 20. juuni 2016 06:00
Pennsylvania osariigis Featerville’is vahistas politsei pärast naabritelt saadud vihjet 51aastase Lee Kaplani, süüdistades teda alaealise vägistamises. Koos temaga võeti vahi alla ka praegu 18aastase neiu vanemad Daniel ja Savilla Stoltzfusi, kes olid oma tütre 2012. aastal Kaplanile kinkinud.

"Me tahtsime teda tänada. Temata oleksime oma talust ilma jäänud," ütles Daniel Stoltzfus politseile, väites, et Kaplan tuli ühel heal päeval ja maksis nende võlad ära.

"Uurisin internetist seadusi ja mulle tundus, et tütart heategijale kinkides ei eksinud me ühegi seadusepügala vastu."

Savilla Stoltzfus ütles, et ta teadis, kuidas Kaplan peaaegu kohe tüdrukuga vahekorda alustas. "Mul ei olnud midagi selle vastu," ütles ema.

Kui politsei tuli Kaplani maja läbi otsima, elas seal 12 tüdrukut. Noorim oli kuuekuune, vanim 18aastane neiu, kes oli pärast seda, kui vanemad ta ära kinkisid, Kaplanile sünnitanud kaks last. Noorim neist on kuuekuune, vanim kolmeaastane. Naabrid kaebasid, et tüdrukud pääsevad harva kodunt välja ning pole päevagi koolis käinud. "Teinekord me nägime neid kõiki tänaval kõndimas. Tüdrukutest vanim oli alati mehega käsikäes ja meile tundus see imelik – ta oli liialt noor, et mehega abielus olla ja teised lapsed näisid kurvavõitu. Me tahtsime, et nad elaksid vabalt ja õnnelikult, sellepärast kutsusingi lastekaitseametnikud ja politsei," rääkis naaber hiljem teleajakirjanikele.

Esimese kaebuse tegi ta juba kolm aastat tagasi, kuid toona jäi see tähelepanuta. "Ma ei uskunud toona ja ei usu tänaseni, et see neiu on Stoltzfusite tütar. Ta on nii Kaplani nägu ja kardan, et siin on isa omaenda tütart vägistanud ja temaga lapsi saanud", räägib ajakirjanikele üks naabreist.

Politseil ei õnnestunud selgitada, kuidas ülejäänud lapsed olid Kaplani juurde sattunud. Neil polnud dokumente ega sotsiaalkindlustusnumbreid. Stoltzfusid peaksid asuma elanikeregistri järgi rohkem kui saja kilomeetri kaugusel, kuid politsei kahtlustab, et tegelikult elasid ka nemad vähemalt mõnda aega Kaplani juures. Kohtupaberitest nähtub, et Stoltzfuside kinnitusel on lapsed nende omad. Samas ei ole neil ette näidata ühtegi sünnitunnistust, mis kinnitaks nende sõnu.

Politsei kinnitusel pole teada, kas Kaplan on ka teisi lapsi seksuaalselt kuritarvitanud. "Igal juhul on see üks kummalisemaid ja salapärasemaid lugusid, mida meil on tulnud uurida," kinnitab politsei esindaja.

Lapsed on antud turvakodusse, Kaplan ja Stoltzfusid vahistati uurimise ajaks. Nad võivad kautsjoni vastu vabadusse jääda, kuid kohus määras selleks suure summa – miljon dollarit.