USA vabariiklasest senaator John McCainFoto: Reuters / Scanpix
Aadu Hiietamm 18. juuni 2016 06:00
USA vabariiklasest senaator John McCain ütles ajakirjanikele, et USA president Barack Obama vastutab otseselt Orlando veresauna eest.

Kui ajakirjanikud palusid süüdistust täpsustada, vastas senaator, et Barack Obama tõi Iraagist kõik väed välja ning see andis al Qaedale võimaluse Süüriasse minna ja Islamiriigiks saada, mis eksisteerib praegu Obama suutmatuse tõttu.

Senaator meenutas, et ta ennustas juba USA vägede Iraagist väljatoomise ajal, et oodata on rünnakuid USAs ning Orlando veresaun kinnitab seda.

Teatavasti tappis end Islamiriigi võitlejaks nimetanud 29aastane Afganistani juurtega Omar Mateen eelmise pühapäeva öösel Orlando geiklubis Pulse 49 ja haavas 53 inimest.

Telekanali CNN andmetel tegi Omar Mateen veresauna ajal Facebooki sissekande, milles nõudis USA-lt ja Venemaalt Islamiriigi positsioonide pommitamise lõpetamist Süürias.

McCaini süüdistused Barack Obama aadressil pahandasid tõsiselt paljusid USA demokraate, kes nimetasid senaatorit Donald Trumpi marionetiks.

McCain ise teatas seejärel Twitteri vahendusel, et ta ei teinud Orlando veresauna eest vastutavaks mitte isiklikult president Barack Obamat, vaid ta ei olnud rahul presidendi tehtud otsustega.