Eesti uudised

Savisaare advokaat kaebab kapo ja Äripäeva kohtusse (12)

Delfi, 17. juuni 2016 12:29
Foto: Teet Malsroos
Edgar Savisaart esindav vandeadvokaat Oliver Nääs pöördub kaitsepolitseiameti ja Äripäeva vastu kohtusse valeväidete ümberlükkamiseks, teatas Nääs täna oma esindaja kaudu.

"Ebaõige on kaitsepolitseiameti poolt esitatud ja Äripäeva poolt levitatud väide, et vandeadvokaat Nääs valetas, kui kinnitas, et kaitsepolitseiamet keeldus kohtumääruse täitmisest. Vandeadvokaat Nääs ei valetanud, tema esitatud väited on õiged ning tõendatavad muuhulgas tunnistajate ütlustega. Vandeadvokaadi nimetamine valetajaks ei ole aktsepteeritav, mistõttu palub vandeadvokaat Nääs, et kohus kohustaks kaitsepolitseiametit ja Äripäeva valeväiteid ümber lükkama," teatas Nääsi esindaja Kristi Rande.

Foto: Teet Malsroos

Nääs teatas eile, et kapo ei tagastanud Edgar Savisaare kodu läbiotsimisel ära võetud videovalve salvestusseadme juurde kuulunud kõvaketast, kuigi nii oli kohtumääruses ette nähtud.

Kaitsepolitseiameti juhtivspetsialist Agnes Suurmets-Ots lükkas eile Nääsi väited ümber, sõnades, et hetkeks, mil Savisaare volitatud isik kaitsepolitseiameti menetlejalt videovalve salvestusseadme kõvaketta tagastamist nõudis, ei olnud kohtumäärus kaitsepolitseisse veel jõudnud. 

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

Samal teemal

29.11.2016
Savisaar läheb kohtu alla
06.07.2016
Savisaar näitas prokuratuurile koha kätte ja lekitas ülekuulamismaterjalid meediasse
20.06.2016
Savisaare raha arestimine jäi lõplikult jõusse

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee