Eesti uudised

Justiitsminister moodustas korruptsioonivastase nõukogu (19)

Toimetas Andra Nõlvak, 17. juuni 2016, 10:36
Foto: Laura Oks
Justiitsminister Urmas Reinsalu moodustas korruptsioonivastase nõukogu, mille ülesanne on analüüsida ja hinnata korruptsioonivastast tegevust, seda puudutavaid algatusi ja poliitikavalikuid ning teha nende kohta ettepanekuid justiitsministrile.

Nõukogu liikmed on korruptsiooniennetuse kõneisikud oma tegevusvaldkonnas ning aitavad seeläbi kaasa korruptsiooni vähendamisele ühiskonnas. Täpsemalt on nõukogu liikmeteks atesteeritud siseaudiitor Marilin Pikaro, riigikontrolli auditiosakonna peakontrolör Airi Mikli, riigi peaprokurör Lavly Perling, advokaat Asso Prii, teenusmajanduse koja tegevjuht Evelyn Sepp, ettevõtja Karli Lambot ning Eesti Mittetulundusühingute ja Sihtasutuste Liidu tegevjuht Maris Jõgeva.

Eile kinnitas valitsus ka justiitsministeeriumi koostatud „Korruptsioonivastase strateegia aastateks 2013-2020“ rakendusplaani ning arengukava täitmise kava

Justiitsministri sõnul on oluline, et riigiasutustel oleksid selged pädevused ja ressursid korruptsioonivastase võitlusega tegelemiseks. „Riigi äriühingute juhatustele on vaja kehtestada selged järelevalve reeglid ja paika panna omanikupoliitika. Korruptsiooni tõkestamiseks on oluline, et riigi äriühingud ise töötaksid välja sisemised reeglid ja toimimismehhanismid, mis võimaldavad korruptsiooni vältida,“ ütles minister Reinsalu.

Samal teemal

14. juuni 2016, 15:31
FOTOD RIIGIKOGUST | Tallinna Sadama uurimiskomisjon poliitilist vastutajat ei tuvastanud
13. juuni 2016, 06:00
Ülle Madise: riigiettevõtete juhtimises lüüakse kord majja!

19 KOMMENTAARI

s
sorts 17. juuni 2016, 22:53
Moodsate nõiaprotsesside algus - ühiskonna probleemide lahendamine asendatakse tähelepanu kõrvale juhtimiseks ja rahva madalate tungide ergutamiseks a...
(loe edasi)
e
Ei lõpe ka sellel totakal totakad ideed otsa. Anna kannatust! 17. juuni 2016, 21:31
Jube!
Loe kõiki (19)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee