Eesti uudised

Kohus mõistis Väino Pentuse ja Siim Roode Autorollo vara kantimises süüdi (10)

Juhan Haravee, 17. juuni 2016, 06:00
Roosa panter: «Ei ole süüdi ja loomulikult kaeban edasi,» ütleb advokaat Siim Roode optimistlikult. Süüdimõistetu Väino Pentus (väiksel pildil) ei ütle aga midagi – teda polnud eile kohal.  Alar Truu
Harju maakohtus lõppes järjekordne vaatus kõmulises Autorollo protsesside jadas. Kui tsiviilmenetluses on Pentus-Rosimannuseid ja Roodet siiani saatnud mõningane edu, siis kriminaalmenetluses seisab suur osa sekeldusi ilmselt veel ees.

"Selline see elu on! Kui teil oleks kõigil filmiga aparaadid, tühja te nii palju plõksiksite," tervitab näiliselt rahulik ja heatujuline Siim Roode kohtusaalis fotograafe. Tema kaaskohtualusest saatusekaaslast ja kolleegi Autorollo tegutsemisaegadest – Väino Pentust – kohal ei ole.

Väino Pentus Alar Truu

Samal teemal

Otsus kuulutatakse välja. Harju maakohus tunnistas Väino Pentuse maksujõuetuse põhjustamises, raamatupidamiskohustuse rikkumises ja teistes kuritegudes süüdi ning mõistis talle liitkaristusena kaks aastat vangistust tingimisi kolmeaastase katseajaga.

2010. transpordiettevõtte, OÜ Autorollo sisulise juhtimise üle võtnud Siim Roodele mõistis kohus firma maksejõuetuse põhjustamise ja dokumendi võltsimise eest rahalise liitkaristuse 7644 eurot.

Kohtuotsuse kohaselt tuleb süüdimõistetutel kanda ka menetluskulud, millest sundrahana tuleb mõlemal mehel maksta 645 eurot. Kohtu hinnangul leidsid prokuratuuri esitatud tõendid kohtus tõendamist ja karistuse valikul lähtuti keskmistest karistusmääradest.

Kohe pärast kohtuotsuse kuulutamist teatas Roode, et vajab aega otsusega tutvumiseks, kuid kindlasti kavatseb selle edasi kaevata. Mullu esitas Põhja ringkonnaprokuratuur Väino Pentusele (59) ja Siim Roodele (47) süüdistuse Autorollo pankrotiga seotud kuritegudes.

Roodet ja Pentust süüdistatakse ettevõtte maksevõime olulises vähenemises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamiskohustuse rikkumises ja omastamises.

Väino Pentus oli 28. juulist 2008 Autorollo ainuosanik ja juhatuse liige, 26. aprillil 2010 sai ettevõtte ainuomanikuks ja sisuliseks juhiks Roode.

Süüdistuse kohaselt oli omanikuvahetuse ajaks ettevõtte majandusseis väga halb ja Roode korraldas koos Pentusega vara väljaviimise ettevõttest, et vältida selle müüki võlausaldajate nõuete katteks ja vabastada Pentus võlgade isiklikust käendusest.

Seega tekitasid Pentus ja Roode ettevõttele ligi 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot kahju. Samuti kasutasid Roode ja Pentus süüdistuse kohaselt OÜ Autorollo raamatupidamises võltsitud laenulepinguid, et katta näiliselt kassapuudujääki ja vabastada Pentus võimalikest tsiviilõiguslikest nõuetest.

10 KOMMENTAARI

h
heh 17. juuni 2016, 14:04
See uudis kohe üldse ei leia kõlapinda samas kuion vaja leida mingi lastelaagri tädi, kes väidab, et Ojasoo on koletis .
a
ahjualune 17. juuni 2016, 11:13
rosinanuses penituss ohverdas oma tankistid
Loe kõiki (10)

Põnevat ja kasulikku

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee