Politsei lõpetas läinud­aastase Toomemäe surmakakluse uurimise.Foto: Aldo Luud
Arvo Uustalu 17. juuni 2016 06:00
Aasta lõpul raputas Tartut tapmine Toomemäel. Kakluses sai surma motoklubi MC39 liige Toomas, kes oli tulnud Rootsist jõuluks koju puhkama. Politsei lõpetas kriminaalmenetluse, kuna igaühel on õigus enesekaitsele ja kakluse provotseerisid Tooma sõbrad.

Prokuratuuri teatel sai traagiline sündmus alguse sellest, et Tooma sõbrad norisid pärast kella kuut hommikul läinud aasta 27. detsembril Rüütli tänava pubis tüli teise seal pidutsenud seltskonnaga.

Algul virutati rusikahoope ühele noormehele baarileti ääres. Sekkusid teised pubis olnud inimesed. Ründaja ja tema sõbrad tõrjuti baarist välja.

Vahepeal oli üks ründajaga kaasas olnud mees jõudnud helistada 45aastasele Toomale, kes oli pidutsemas ööklubis, ja kutsunud ta kohale.

Kakluseks läks uuesti Toomemäel. Pärast häirekeskusele tehtud kõnet kohale jõudnud politseipatrull nägi seal kolme meest. Üks neist oli murul teadvusetult pikali. Toomas löökidest ei toibunudki. Ta suri sündmuskohal.

"Turvakaameratelt tuvastasid uurijad isikud, kes ründasid ning käitusid agressiivselt. Kriminaalasjas kogutud tõendid, inimeste ütlused ning kohtumeditsiini ekspertiis osundasid üheselt, kes olid ründajad. Rünnatavatel oli õigus enesekaitseks," ütleb uurimise juht, ringkonnaprokurör Toomas Liiva.

Ta tõdes, et igal inimesel on õigus end seadusevastase ründe eest rusikahoopidega kaitsta. Seetõttu lõpetaski politsei prokuratuuri loal kriminaalmenetluse.

Küll on juhtumist eraldatud kahe mehe kriminaalmenetlus, keda kahtlustatakse pubis ühele noormehele näkku löömises ning hiljem Toomemäe rünnakus.

Samal teemal

Kommentaarid  (10)

Omad joped 18. juuni 2016 06:52
Juba teine tapmine joodikute pealinnas on täiesti seaduslik.
??? 17. juuni 2016 09:12
7 meest saavad ju ühte kinni hoida ja politsei kutsuda kui on suur oht ,mis vajab enesekaitset.Puudub loogika.
Algusest peale oli selge,et iga hinna eest tahetakse tapjaid päästa. 17. juuni 2016 10:47
Alguses valetati,et kaake otsitakse. Kui esitati tegijatest pildid,siis ilmnes,et kaagid jooksid peale peksmist politseisse peitu...Sellised kaagid on läbi aegade hommikuti pidutsemiskohtadest otsinud purjus inimesi,et siis neid oma lõbuks poksikottideks kasutada.Midagi pole sellistes tegudes uut. Uus on see,et politsei ja prokurörid püüavad iga hinna eest pahategijaid päästa. O tempora o mores.
Mis sa hämad!!!??? 17. juuni 2016 11:28
On ju öeldud, et uurimine nende "isakeste" üle, kes baaris noori ründas, peksis ja peale väljaviskamist varitses, ning jälitas Toomemäele ja seal uuesti ründas ju jätkub ja tuleb siis ilmselt ka kohus. Oleks selliseid julgeid noori, kes julgeks ennast ründe puhul kaitsta, oleks ilmselt Tartu ka palju turvalisem linn. Kui ikka jõlkuvad"kangelased" teaks, et rünnatavad hakkavad vastu, siis kaoks vast isu ka otside kellele pasunasse anda ja mõnigi mõtleks, kas minna telefonikutsepeale"tattninasid" tampima.
to 10:47 17. juuni 2016 12:15
Alustuseks oleksid võinud lugeda üksikasjalikku ülevaadet toimunust, mitte enda oletusi siin jagada.
See "ülevaade" ongi suurepärane näide tegelike asjaolude varjamiseks... 17. juuni 2016 13:10
Teadagi tõde ei saa keegi peita.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS