Eesti uudised

Politsei lõpetas läinud­aastase Toomemäe surmakakluse uurimise (10)

Arvo Uustalu, 17. juuni 2016 06:00
Politsei lõpetas läinud­aastase Toomemäe surmakakluse uurimise.Foto: Aldo Luud
Aasta lõpul raputas Tartut tapmine Toomemäel. Kakluses sai surma motoklubi MC39 liige Toomas, kes oli tulnud Rootsist jõuluks koju puhkama. Politsei lõpetas kriminaalmenetluse, kuna igaühel on õigus enesekaitsele ja kakluse provotseerisid Tooma sõbrad.

Prokuratuuri teatel sai traagiline sündmus alguse sellest, et Tooma sõbrad norisid pärast kella kuut hommikul läinud aasta 27. detsembril Rüütli tänava pubis tüli teise seal pidutsenud seltskonnaga.

Algul virutati rusikahoope ühele noormehele baarileti ääres. Sekkusid teised pubis olnud inimesed. Ründaja ja tema sõbrad tõrjuti baarist välja.

Samal teemal

Vahepeal oli üks ründajaga kaasas olnud mees jõudnud helistada 45aastasele Toomale, kes oli pidutsemas ööklubis, ja kutsunud ta kohale.

Kakluseks läks uuesti Toomemäel. Pärast häirekeskusele tehtud kõnet kohale jõudnud politseipatrull nägi seal kolme meest. Üks neist oli murul teadvusetult pikali. Toomas löökidest ei toibunudki. Ta suri sündmuskohal.

"Turvakaameratelt tuvastasid uurijad isikud, kes ründasid ning käitusid agressiivselt. Kriminaalasjas kogutud tõendid, inimeste ütlused ning kohtumeditsiini ekspertiis osundasid üheselt, kes olid ründajad. Rünnatavatel oli õigus enesekaitseks," ütleb uurimise juht, ringkonnaprokurör Toomas Liiva.

Ta tõdes, et igal inimesel on õigus end seadusevastase ründe eest rusikahoopidega kaitsta. Seetõttu lõpetaski politsei prokuratuuri loal kriminaalmenetluse.

Küll on juhtumist eraldatud kahe mehe kriminaalmenetlus, keda kahtlustatakse pubis ühele noormehele näkku löömises ning hiljem Toomemäe rünnakus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee