Stalnuhhin üritas küüditamise toetusavaldust muuta.Foto: Teet Malsroos
Siim Randla 17. juuni 2016 06:00
Teisipäeval riigikogus juuniküüditamise avaldusele oma hääle andmata jätnud keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin üritas ühe opositsioonisaadiku sõnul viimasel hetkel avalduse sõnastust muuta kohapeal.

Põhiseaduskomisjon aktseptis Keskerakonna muudatusettepanekut avaldusele, kus räägiti sellest, et asendada eestlased ja Eesti kodanikud inimestega põhjendusel, et küüditatute hulgas oli ka teiste rahvaste esindajaid.

Istungi ajal tahtis ta Keskerakonna ettepanekut revideerida kohapeal välja mõeldud alternatiivse sõnastusega, sellest teengi järelduse, et Stalnuhhinil ei olnud muud eesmärki, kui lihtsalt leida ettekääne, miks avaldust mitte toetada, väitis üks opositsioonisaadik.

Stalnuhhin märkis põhiseaduskomisjonis, et tema isiklik arvamus on, et muudatusettepaneku punktis peaks olema sõna "inimeste" asemel "eestlaste, venelaste, juutide ja teiste rahvuste esindajate".

Samal teemal

Kommentaarid  (22)

rassistidest 25. november 2016 18:44
Ei saa aru, miks venelased pooldavad küüditamist, järelikult on ta rassist ja sellised ei kõlba eesti riigikogusse, sellistele ei saa ka kodakondsust anda, kes pooldavad tapmist ja hävitamist, kes pooldavad genotsiidi.
metsamees 18. juuni 2016 13:35
Tüüpiline vene orikas, ei seda muuda miski, saatke no kiiresti Eestist välja.
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS