USAs algas uus jaht sarimõrvarile.Foto: AP / Scanpix
Aadu Hiietamm 17. juuni 2016 06:00
12 mõrva, 45 vägistamist ja kümned sissemurdmised on USAs California osariigis tagaotsitava kurjategija hingel. Maski kandnud mees murdis tavaliselt sisse üksikute naiste või paaride korterisse. Näiteks sidus ta mehe püstoliga ähvardades kinni ja vägistas tema naise. Pärast seda tappis aga mõlemad.

Kõik need kuriteod toimusid aastatel 1976–1986, kuid nende sooritaja jäi tabamata. USA föderaalne juurdlusbüroo usub, et tagaotsitav sarimõrvar elab ja on praegu 60–75aastane.

Tegemist on valge mehega, kellel olid kuritegude sooritamise ajal blondid või helepruunid juuksed ja atleetlik kehaehitus. FBI arvates on ta saanud sõjaväelise väljaõppe ja tal on suur huvi relvade vastu.

Laupäeval möödub tagaotsitava mehe esimesest kuriteost 40 aastat. Teda on jahtinud terve põlvkond uurijaid, kuid paraku tulemusteta.

Nüüd kuulutas FBI välja sarimõrvarile uue jahi. Uurija Paul Belli näitas Sacramento pressikonverentsil tagaotsitava aastakümnete tagust fotorobotit ja teatas, et kurjategijani viiva info eest makstakse 50 000 dollarit.