Maailm

Pärast seksipidu tudengineiu tapnud põgenik sai eluaegse (39)

Aadu Hiietamm, 17. juuni 2016 06:00
SÜÜPINGIS: Viini maakohus mõistis kolmapäeval Gambiast pärit varjupaigataotleja Abdou Isatou (24, pildil) 25aastase naise tapmise eest eluks ajaks vangi. Foto: AP / Scanpix
Viini maakohtu vandekohtunikud otsustasid häältega 8:0, et Gambiast pärit 24aastane Abdou Isatou on süüdi 25aastase Lauren Manni tapmises ja saatsid ta eluks ajaks trellide taha, vahendab Kleine Zeitung.

USA Colorado osariigist pärit 25aastane vahetusüliõpilane Lauren Mann leiti tänavu 26. jaanuaril Viinis oma üürikorterist surnuna.

Naise alasti laip lebas põrandal olnud madratsil kõhuli. Surnukeha ümber põlesid küünlad. Lahkamine selgitas, et naine suri lämbumissurma.

Laureni mõrvar Abdou Isatou tabati veebruari algul Šveitsist ühest põgenikekodust. Vahistamisel leiti tema juurest ka Laureni mobiiltelefon ja sülearvuti.

OHVER: Lauren Mannile sai saatuslikuks hea süda ja põgenike liigne usaldamine. Foto: AP / Scanpix

Tegemist on Gambiast pärit noore mehega, kes oli Laureni hea tuttav ning taotles Austrias varjupaika.

Mõrvar sõitis Euroopas ringi kaks aastat

Abdou Isatou saabus Aafrikast Euroopasse 2014. aasta algul. Ta taotles varjupaika esmalt Itaalias, siis Šveitsis, Saksamaal ja Austrias, kuid sai kõikjal eitava vastuse.

Viinist saadeti ta 11. detsembril tagasi Rooma, kuid nädal hiljem pöördus ta illegaalselt taas Austria pealinna.

Uurimisel selgus, et 18. detsembril kutsus Abdou germanistikatudengi Laureni Viini Lääne raudteejaama. Ta oli tutvunud Laureniga juba enne Viinist väljasaatmist.

Nimelt tegutses noor naine aktiivselt põgenike abistajana ja õpetas neile kursustel saksa keelt. Kaastundest kutsus Lauren kodutu põgeniku Abdou enda ühetoalisesse korterisse ja lubas tal sinna elama jääda.

Abdou ja Laureni vahel arenes ka seksisuhe. Paraku ei piirdunud naine ainult Abdouga, vaid suhtles usinalt ka teiste meestega.

"Laureni seksuaalne avatus oli Abdoule pinnuks silmas," ütles prokurör Christina Schnabl.

Abdou mõõt sai täis 24. jaanuaril, kui ta varahommikul kell neli diskolt tagasi jõudis. Ta leidis korterist Laureniga samal madratsil kolm Afganistanist pärit noort põgenikku. Neist ühe 15aastase poisiga oli Lauren ka seksinud.

Abdou ootas, kuni noorukid hommikul lahkusid. Seejärel seksis ka tema Laureniga. Pärast seksi surus Abdou naise näo tugevasti vastu madratsit ning ootas kuni ohver lämbus.

Ekspertide sõnul pidi Abdou Laureni nägu vastu madratsit hoidma vähemalt kümme minutit. Pärast mõrva võttis ta kaasa Laureni mobiiltelefoni ja sülearvuti ning põgenes Šveitsi.

Kuna Lauren ei olnud enam telefonitsi kättesaadav, hakkasid tema sõbrad ja ka abielupaar, kelle juures ta pisipoega hoidmas käis, muretsema ja pöördusid politsei poole. Politseinikud lasid tuletõrjujatel Laureni korteri ukse avada ja leidsid sisenemisel tema surnukeha.

Kohtumeditsiiniline ekspertiis tuvastas surnukehal nii noore Afganistani poisi kui ka Abdou sperma jäljed. Afganistani nooruk esines ka kohtus süüdistuse peamise tunnistajana.

Abdou salgab tapmist

Abdou salgab Laureni tapmist. Ta tunnistas küll, et tundis naist ja oli temaga varem seksinud. Abdou versiooni järgi oli tema enne Viinist väljasaatmist narkodiiler ja Lauren tema klient, kes tasus narkootikumide eest seksiga.

"Ma ei ole Laurenit tapnud. Mul ei olnud selleks mingit põhjust," rõhutas ta nii ülekuulamistel kui ka kohtus.

Abdou väitis, et ei olnud naise surma ajal Viinis, sest jäi pärast 11. detsembri väljasaatmist Itaaliasse, kust käis vaid Šveitsis.

Uurijad suutsid leida peale Afganistani nooruki siiski veel mitu tunnistajat, kes olid Abdoud jaanuaris Viinis näinud. Samuti näitas mobiiltelefonide positsioneerimine, et mõni tund pärast Laureni surma olid Abdou ja Laureni telefonid ühel ajal samas kohas ehk kõigi märkide järgi Abdou taskus.

Kõige tugevam argument Abdou vastu olid aga tema DNAga spermajäljed Laureni surnukehal. "Eksperdid eksivad," ütles selle argumendi peale kohtualune ise.

Küsimusele, kas Abdoule omistatud jäljed võivad vähemalt teoreetiliselt kuuluda teisele mehele, vastas DNA-ekspert Christina Stein: "Kui, siis ainult Abdou ühemunarakukaksikule."

Pärast vandekohtunike süüdimõistvat otsust on Abdoul vanglas piisavalt aega oma teo üle järele mõelda.

Tõsi, otsus ei ole veel jõustunud, sest Abdou advokaat Astrid Wagner vaidlustas selle.

Advokaat ei eita, et tema kaitsealune võis Laureni tappa. Kuid ta rõhub sellele, et tegemist ei olnud tahtliku tapmisega, vaid seksimise ajal juhtunud õnnetusega.

Abdou soovis vaid oma partnerit Afganistani poistega vallatlemise eest pisut karistada.

Samal teemal

27.09.2016
Šveitsi politsei vahistas Baseli mošees kaks illegaali