Krimi

Prokuratuur vaidlustab Savisaare kõvaketta tagastamise määruse, sest seal on salvestis läbiotsimisi teostavatest kapo ametnikest (39)

Delfi, 16. juuni 2016 20:45
Edgar Savisaar Hundisilma talus.Foto: Alar Truu
Edgar Savisaare kaitsja sõnul ei tagastanud kapo Edgar Savisaare videovalve salvestusseadme juurde kuulunud kõvaketast, kuigi nii oli kohtumääruses ette nähtud. Prokuratuur teatab, et vaidlustab kohtumääruse.

"Seadmes paiknenud kõvaketta tagastamist takistab üks asjaolu – sellel on talletatud, kuidas kaitsepolitseinikud, kelle näod ei ole varjatud, viivad Savisaare elukohas 22. septembril 2015 läbi menetlustoiminguid," selgitab prokuratuur.

Samal teemal

"Kuna mitme kaitsepolitseiniku näod ei ole varjatud, tuleb kõvakettal olevat infot seadusest tulenevalt käsitleda salajase taseme riigisaladusena ning seda ei saa prokuratuuri ja kaitsepolitsei hinnangul kahtlustatavale tagastada," kommenteeris prokuratuur tagastamata seadme küsimust.

"Lahendamata jääb küsimus, kuidas tagastada kahtlustatavale kõvaketas ning teha seda nii, et õiguskaitseasutused ei avalikustaks samal ajal riigisaladust," teatas prokuratuur ning otsustas kohtumääruse vaidlustada.

Refereeritud artikli täistekst Delfis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee