Maailm

ISISe džihadist ja tema neli last paluvad Malmös asüüli (21)

Toimetas Gerly Mägi, 16. juuni 2016 20:08
Foto: Johan Nilsson/TT Agency
Kurikuulus džihadist maabus Malmö lennujaama sel nädalal ning palus otsekohe asüüli, pääsedes sellega väljasaatmisest, kirjutab The Local.

"Rootsi on ohutu väljapääsuna terroristide seas tuntuks saanud. Niipea kui nad tulevad välja oma trumbiga ja paluvad asüüli, avanevad neile pärliväravad," ütles politseikomissar Leif Fransson.

Fransson on maruvihane, et 46aastast Bosniast pärit džihadisti ei ole võimalik riigist välja saata, sest tema juhtum on üle antud migratsiooniametile menetlemiseks.

Džihadist saabus Tuzlast koos oma nelja lapsega Malmösse esmaspäeval. Piirivalve võttis ta vahi alla, kui oli avastanud, et mehel oli keelatud Rootsi siseneda.

Varasemalt oli Prantsusmaa mehe üles andnud Schengeni ala nn musta nimekirja, et ta ei saaks Euroopa piiritsooni riikidesse siseneda.

Julgeolekujõudude teatel on mehe näol tegu endise džihadistiga, kes on siiani suureks ohuks. Kuid advokaat Hans Bredbergi sõnul on asüüli taotlemisel hoopis teised tingimused.

"Igaühel on õigus taotleda asüüli – seda ütleb Genfi konventsioon," ütles Bredberg, kelle sõnul saadetakse mees tõenäoliselt pärast avalduse ülevaatamist siiski riigist välja.

Migratsiooniamet lubas taotlust kiiremini menetleda ning võtta arvesse ka Rootsi julgeolekupolitsei Säpo arvamust.

Siseministri Anders Ygemani sõnul peetakse meest kinni kuni otsuse saabumiseni.

Samal teemal

18.06.2016
Islamiriik on endiselt võitlusvõimeline