Repliik

Küsimus | Kas õpetajale kinga andmine oli õigustatud? (15)

LISA KOMMENTAAR

jajah 19. juuni 2016 12:59
Dieves oma artiklis: Avalikkuseni on Martin Helme suu läbi jõudnud sõnum: 27aastane lastetu naine on ühiskondlikult kahjulik element ja osa meie iibeprobleemist. Mida Martin Helme tegelikult ütles, seda me ei tea, sest lindistus on kustutatud, kuid ajalehte jõudsid järgmised laused: „Inimesel on väljendusvabadus. Aga ühiskondlikult on see kahjulik element.“ Ma ei näe põhjust seda arvamust mitte toetada." Selge omasõnaline nõusolek ühiskondlikult kahjuliku naiselemendi määratlemiseks PD poolt.
jah… 19. juuni 2016 20:35
…totalitaristlik mõtteviis elab täiel määral ning arvamusvabadus on ainult nendel, kes arvavad "õigesti"…
19. juuni 2016 01:25
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
Kohalik vs mitte kohalik 19. juuni 2016 14:32
Palun too siis põhjused ka välja, et direktori käitumine oli õigustatud. Vastasel juhul on sinu jutt puhas klatš külamuttide tasemel.
noormseersandist direktor isiklikult 19. juuni 2016 23:24
kas sul häbi pole va käkk
Micky Fur 18. juuni 2016 20:34
Põhiseadus sätestab riigi mõtte - rahva ja kultuuri põsimajäämine. Selleks on vaja positiivset iivet ja sünnitada saavad teadupärast naised. Kui selle väljaütlemine on Ministeeriumi arvates diskrimineerimine, siis me vajame uut sisu sellesse Ministeeriumi. Kuradi õnnetu saab see elu olema, kui poliitkorrektsuse saast meie mõtlemisvõimet veel enam piirama peaks hakkama. Mikiver, proovi nüüd uuest, sest nii nüri vastuse andja peaks ise Ministeeriumist kinga saama. Ahjaa - kui õpetaja ametisse ei ennistata, siis teadke kõik - loodud on veendumuste eest vallandamise pretsedent. Kui alluva veendumused ei meeldi - kinga. Ei loe, et see on diskrimineerimise üks vorme - oleme seaduse ja selle rakendamise pretsedentide ees võrdsed.
Allar Veelmaa 18. juuni 2016 13:07
Kui selle kordasaadetud sigaduse peaks direktor nüüd omast taskust kinni maksma, siis oleks see miinimum, mida tahta võiks. Direktori tööandjal on moraalne kohustus anda oma alluva tegevusele adekvaatne hinnang.
Olen Õpetajate Lehes ja ka Postimehe arvamusküljel avaldanud seisukohti, mis kohe mitte ei haaku Haridusministeeriumi või Innove seisukohtadega, seni pole veel kellelegi pähe tulnud, et demokraatlikus riigis võiks oma arvamuse avaldamise eest represseerida. Aga tuleb välja, et Järva-Jaanis on see tolereeritav.
Põrgupõhja Jürka 18. juuni 2016 10:39
Siit koorub välja Uue Euroopa ehitajate ideoloogia. Ei mingit sooliste erinevuste kasvatamist, juba lasteaiast poistele kleidid selga et õpitaks soolist neutraalsust, ilmselt pole ka enam perekonnaõpetuse tunde kus räägitakse naise ja mehe rollist perekonnast ja selle eesmärgist laste saamisest ja kasvatamisest. Võiks hoolega hoopis üle vaadata ülikoolide programmid mis vormivad tänaseid õpetajaid, ajakirjanikke ja teisi avaliku elu tegelasi sellisteks, et nad hävitavad häid teatreid, lasevad päevapealt lahti kooliõpetajaid kes ainult naistele meelde tuletasid nende elu suurimat ülesannet, peret ja lapsi. Paraku on ka tänapäeva mehed sünnitanud ja üles kasvatanud naised, miks nad siis pole poistele selgeks teinud naiste rolli ja meeste eesmärki peret luua et elu jätkata. Või moodsas maailma on käige tähtsamad gei ja lesbiõigused lasteta eluks ja elunautimiseks.
Ei niisuguses ühiskonnas küll Jürka õndsaks ei saa.
jajah 19. juuni 2016 12:44
Poiste kasvatamine on naiste ülesanne aga kahjuks nad ei saa sellega hakkama, sest nad on naised, mehed ei hakka ju ometi poistele meeste eluülesandeid segitama, meeste aeg ja elu maksavad selleks liiga palju, et mõttetusega tegelda, selleks on naised aga naised ei saa sellega hakkama, sest nad on naised - kaks sammu sissepoole, kaks saamu väljapoole, alam sugu on vastutav, jah alam sugu on süüdi
Vello 17. juuni 2016 17:00
Aga härra Reemo Voltri võib juhtunut ka homme, või siis ülehomme kommenteerida. Eks?
Lauri Vahtre 17. juuni 2016 16:31
Nõiajaht käib. Maailma kõige normaalsema jutu eest lastakse inimene lahti... Kuidas saab niisugust asja õigustada?!
mari 17. juuni 2016 15:15
Alles see nädal toimus koolis nelja kooli kohtumine ja üks kool jättis justnimelt selle direktori pärast tulemata.
Mõne tegelase kohale ilmumine meenutas aga kunagist 19. juunit 1940 kui Kadriorgu jõudis Vene emissar Ždanov, kes viis läbi hiilgava hirmutamise taktikas loengu- kõik kohe vallandada.Igatahes jõudu seltsimees T.Kink, aga sinu etteaste ei õnnestunud

Gert 17. juuni 2016 14:14
Kristi Mikiver ei oska vist lugeda. Kuskil ei kirjutata 27 a kahjulikust elemendist, millest olevat väidetavalt rääkinud hoopis Helme. Kui inimene ei oska lugeda, siis kas ta on sobiv oma ametikohale?
mister X 17. juuni 2016 08:52
Olles Dievese artikli veelkord üle lugenud, ei leidnud sealt midagi ebaeetilist ja kui need seisukohad lähevad vastuollu "üldhariduskoolide alusväärtustega" , tuleks need alusväärtused üle vaadata. On tõsi, et ( see pole Dievese arvamus) naisi ei saa sünnitama sundida, kuid laste saamist tuleks rohkem väärtustada. Ja see töö peaks algama koolis. On väga veider, et iibe tõstmisest rääkimises pole taunimisväärne, kuid sünnitamisest rääkimine on ebaeetiline ja kuritegelik. Kuidas seda iivet siis veel tõsta?
JFK 17. juuni 2016 07:17
"Artiklis väljendatud seisukohad, näiteks et naised ei peaks tegelema eneseteostusega enne laste saamist või alla 27aastane lastetu naine on „ühiskondlikult kahjulik element“ jne, lähevad vastuollu nende kõigiga."
Mitte kuskil Dievese artiklis pole ta väitnud, et lastetud naised on kahjulik element. Seda ütles Martin Helme. Dieves peaks kindlasti kooli kohtusse andma.
Ema 16. juuni 2016 20:57
Naise kõige suurem eneseteostus ongi lapsed ja seda tunnistavad ka nn. karjäärinaised, kellel on lapsed. Kui juhuslikult veab elu nii, et ei leia oma laste isa üles, siis jääb ainult töö. Selline olukord ei anna õigust ühel õnnetul naisel eesti mehi mökudeks sõimata meedia vahendusel. Kui me naised võtame meestelt nende väärikuse, siis tuleb see meile tiiruga tagasi. Õpetaja otsekoheste seisukohtade järgi me püüame kõik elada, aga paraku ei tule see meil tihti välja. Koolis me saamegi ideaalseid suunitlusi ja teadmisi tulevaks eluks. Otsida artiklist diskrimineerimist on imelik.