Eesti uudised

VALITSUSASUTUSED NÄITAVAD EESKUJU: nelja aastaga tuleb värvata vähemalt 1000 vähenenud töövõimega töötajat (27)

Toimetas Kristin Aasma, 16. juuni 2016 15:22
Tööjõu värbamine.Foto: Kalev Lilleorg
Kui tänavu aasta alguses töötas valitsusasutustes 10 613 vähenenud töövõimega inimest, siis 2020. aastaks on nii valitsusasutustele kui kohalikele omavalitsustele (KOV) seatud eesmärk värvata juurde vähemalt 1000 vähenenud töövõimega inimest.

Sotsiaalministeeriumi tööhõive osakonna juhataja Siiri Otsmann kinnitab ministeeriumi ajaveebis, et see on teostatav.

Samal teemal

"1. jaanuari seisuga mõõtsime vähenenud töövõimega inimeste arvu valitsussektoris, ühendades andmed eri andmekogudest,“ kirjutas Otsmann. "Selgus, et keskvalitsuse 325 asutuses töötab üle 3000 vähenenud töövõimega inimese (kokku ligi 70 000 töötajat) ning kohaliku omavalitsuse sektori 2626 asutuses ca 7500 inimest (80 000st töötajast).“

Kuna töövõimereformi eesmärk on pikaajalise tervisekahjustuse tõttu vähenenud töövõimega inimeste töötamise ja tööle saamise toetamine, saavad ka keskvalitsus ja kohalikud omavalitsused sellega seoses oma eesmärgi. See on värvata 2020. aastaks valitsussektorisse vähemalt 1000 vähenenud töövõimega (puudega või uue korra järgi tuvastatud osalise töövõimega või senise korra järgi töövõimetuks tunnistatud - toim) inimest.

"Reformi algatajana sai valitsussektor seega ülesande olla eestvedaja ka hõive eesmärkide elluviimisel. Arvestades praegust olukorda ja sihtrühmast tööturule sisenejate prognoosi, on eesmärk teostatav,“ kirjutas Otsmann. Ta jätkab: "1000 inimese eesmärgi oleme jaganud ministeeriumide valitsemisalade ja maakondade vahel lähtuvalt valitsussektori asutuste töötajate arvu jagunemisest. Iga aasta jaanuari seisuga mõõdame vähenenud töövõimega inimeste arvu valitsussektoris uuesti.“

Vähenenud töövõimega töötajaid tuleb lähemal ajal kõige rohkem juurde värvata haridus- ja teadusministeeriumil (122) ning sotsiaalministeeriumil (100), kus praeguse seisuga töötab neid valitsusasutustest niigi kõige suuremas osakaalus – 8,7 protsenti.

Ajaveebi tervikuna saate lugeda SIIT.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee