Eesti uudised

Roode lubab, et kaebab otsuse edasi!

FOTOD | Autorollo kohtusaaga ühe etapi lõpp: Pentus ja Roode mõisteti süüdi (69)

Andra Nõlvak, 16. juuni 2016 13:12
Foto: Alar Truu
Harju maakohus tunnistas täna Väino Pentuse ja Siim Roode süüdi Autorollo pankrotiga seotud kuritegudes. Mehed mõisteti süüdi ning karistuseks määrati Väino Pentusele kaks aastat tingimisi vangistust ja Roode sai trahvi.

Roodele mõisteti liitkaristusena trahv 7644 eurot, millele lisanduvad menetluskulud. Pentusele mõisteti kaks aastat tingimisi vangistust kolme aastase katseajaga. 

Samal teemal

Väino Pentus tunnistati süüdi OÜ Autorollo maksejõuetuse tekitamises, maksevõime olulises vähendamises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises, raamatupidamiskohustuse rikkumises, võltsdokumendi kasutamises ja omastamises ning teda karistati tingimisi kahe aasta pikkuse vangistusega kolmeaastase katseajaga.  

2010. aastal ettevõtte sisulise juhtimise üle võtnud Siim Roodele mõistis kohus OÜ Autorollo maksejõuetuse põhjustamise ja dokumendi võltsimise eest rahalise karistuse 7644 eurot.

Põhja ringkonnaprokuratuuri esitatud süüdistuse kohaselt korraldas Roode koos Pentusega vara väljaviimise ettevõttest, et vältida vara müüki võlausaldajate nõuete katteks ja vabastada Pentus võlgade isiklikust käendusest. Peamiselt puudutasid tehingud nelja veoki ja 11 haagise väljaviimist OÜ Autorollo põhivara hulgast. Samuti kasutasid Roode ja Pentus süüdistuse kohaselt OÜ Autorollo raamatupidamises võltsitud laenulepinguid, et katta näiliselt kassapuudujääki ja vabastada Pentus võimalikest tsiviilõiguslikest nõuetest.

Süüdistuse kohaselt kaotas OÜ Autorollo omandiõiguse vähemalt 2,36 miljonit krooni suurusele varale, kuid vabanes kohustustest ainult 0,88 miljoni ulatuses ja seeläbi tekitasid Pentus ja Roode ettevõttele ligi 1,5 miljonit krooni ehk 94 000 eurot kahju.

Kohtuotsus on vaidlustatav alates 7. juulist 15 päeva jooksul.

Aprillis eitas Roode süütegude toimepanemist ning Pentus otsustas viimasest sõnast loobuda. Väino Pentus kohtuotsuse väljakuulutamisele ei tulnud. 

Roodet ja Pentust süüdistatakse Autorollo maksevõime olulises vähenemises ja püsiva maksejõuetuse süvendamises ning võltsitud dokumentide kasutamises. Pentusele on esitatud süüdistus ka raamatupidamiskohustuse rikkumises ja omastamises.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee