Eesti uudised

Mihhail Stalnuhhin: minust ei saadud aru (35)

Andra Nõlvak, 16. juuni 2016, 12:01
Foto: Teet Malsroos
Teisipäeval jätsid riigikogu küüditamisavalduse poolt hääletamata seitse keskerakondlast, nende seas ka Mihhail Stalnuhhin, kes Delfile antud intervjuus põhjendas otsust sooviga, et avalduses mälestataks kõiki rahvusi, mitte ainult eestlasi.

Riigikogu avalduses aga ei räägita mitte rahvustest ega eestlastest vaid Eesti inimestest, mis tähendab kõiki Eestis elavaid inimesi, mitte ainult eestlasi. Kui Eesti märgib riiki, kohta, siis kirjututatakse suur algustäht: Eesti inimesed. Juhul, kui jutt käib aga ainult eestlastest, kasutatakse väikest tähte: eesti (rahvusest) inimesed ehk eestlased. Avalduses oli suure tähega ehk küüditatute all mõeldi kõiki siit küüditatuid, ka venelasi, juute, tatarlasi ja teisi.

Kas tegemist oli keelebarjääriga, et Stalnuhhinile tundus, justkui diskrimineeritakse teisi rahvusi. 

"Jah,  tõenäoliselt. Keelebarjäär on meil põhiseadus komisjonis olemas. Kõik selgitused oma ettepaneku kohta ma seal andsin, aga minust ei saadud aru. Selleks, et inimesed üle Eesti saaksid aru, et jutt on ka neist, peaks neid eraldi mainima - eestlasi, venelasi, juute, tatarlasi ja nii edasi. Ja see on minu seisukoht," selgitas Stalnuhhin Õhtulehele oma seisukohta.

Samal teemal

25. november 2016, 18:27
Solvunud Stalnuhhin rahvusringhäälinguga ei räägi, Ratas lubas sekkuda
4. juuli 2016, 12:30
Juhiloata Mihhail Stalnuhhin laseb endiselt kuluhüvitiste eest autoliisingut maksta
17. juuni 2016, 06:00
Stalnuhhin üritas küüditamise toetusavaldust muuta
15. juuni 2016, 06:00
Keskerakonna vene saadikud hoidusid küüditamist hukka mõistmast

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee