Kooli ABC | Sisuturundus

Vabal tahtel tudengiseisusest kutseõppuriks  (1)

Mairi Kadak, 16. juuni 2016, 12:27
Foto: Erakogu
"See oli üks paremaid valikuid mu elus," ütleb Tartu kutsehariduskeskuse mehhatroonikaõppur Riivo Rivimets, kes  vahetas Tartu ülikoolis alustatud õpingud õige kiiresti ametikooli vastu.  

Gümnaasiumi heade tulemustega lõpetanud Riivo Rivimets valis õpingute jätkamiseks materjaliteaduse eriala Tartu ülikoolis. Ootamatult kähku sai aga selgeks, et see eriala pole siiski tema jaoks. Kutsehariduskeskuse mehhatroonikuna lõpetanud tuttava erialakirjelduse ära kuulanud, tundus noormehele, et see võiks talle märksa paremini sobida. Nii otsustaski ta ülikooliga kiire lõpparve teha.

Praeguseks on suur jagu õpinguaega juba selja taga ja Riivo endiselt oma otsusega rohkem kui rahul. Mehhatroonika üheks suureks eeliseks peab ta avaraid tulevikuvõimalusi: ehkki näiteks ametinimetus CNC-pingi operaator ei ütle kõrvalseisjaile mitte kui midagi, pole sel erialal naljalt tööpuudust karta – eriti kui oled tõsine tegija.

Just tõsine tegija Riivo õpitulemuste järgi otsustades on. Eelmise aasta lõpus pälvis ta A. Le Coqi Olvi fondi stipendiumi ning ütles siis, et tahab olemasolevaid oskusi süvitsi arendada ja tulevikus selles ametis töötada.

Olvi fondi stipendiumile kandideerijate puhul ei soovinud stipendiumikomisjon mullu õpilaste hindeid – otsus tehti kandideerijate motivatsioonikirja ja õppejõudude antud iseloomustuste põhjal. Komisjon on sellist valikuviisi põhjendades märkinud, et alati ei peegelda hinded õpilase püüdu eriala hästi omandada – eriti nende õppurite puhul, kes kooli kõrvalt tööl käivad ja ei saagi ainult õpingutele pühenduda.

Riivol poleks selliseid mööndusi vaja olnud – tema keskmine hinne on nagunii puhas viis – kehvemate hinnetega ta loomult maksimalistina lihtsalt ei lepi.

Noormees ei välista, et kunagi võib ta siiski ka kuue samba vahelt taas sisse-välja käia. Põhikooli ja gümnaasiumi ajal oli tema lemmikaine matemaatika – kui ta peaks uuesti ülikooli astuma, siis tõenäoliselt just seda õppima.

Olvi fondi stipendium

Olvi fondi asutas 2007. aastal Tartu Kultuurkapitali juures A. Le Coq, et toetada Tartu ja Võru kutsehariduskeskuse mehhatroonika ja lukksepaeriala õpilasi – just nende eriaade spetsialiste vajatakse joogitööstuses. Stipendiumi suurus on 2600 eurot ja igal aastal antakse välja kaks stipendiumi, üks Tartu ja teine Võru kutsehariduskeskuse õpilasele.  Võrust pälvis mullu stipendiumi Aleksei Nikandrov.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee