Eesti uudised

Märt Sults: kas gümnaasiumi riigieksameid on vaja? 

Toimetas Andra Nõlvak, 16. juuni 2016 10:33
Foto: Stanislav Moshkov
Riigikogu kultuurikomisjoni liige Märts Sults esitas täna haridus- ja teadusminister Jürgen Ligile arupärimise, milles seab kahtluse alla riigieksamite vajalikkuse.

„Üldhariduse pideva reformimise käigus on gümnaasiumi riigieksamid kaotanud oma algse funktsiooni, sisu ja vormi. Tekkinud on arusaam koolide ja nende õppekavade ebavõrdsest kohtlemisest,“ ütles Sults. „Sisuliselt tähendab see seda, et riigieksamite sooritamisel on selgelt eelistatud matemaatika ja võõrkeele süvaõpet pakkuvad gümnaasiumid.“

„Kuna riigieksamite tulemused ei ole kõrgkoolidele piisavalt veenvad, korraldavad paljud kõrgkoolid oma sisseastumiseksameid, et saada reaalset pilti tulevaste tudengite teadmistest,“ selgitas Sults.

Haridus- ja teadusministrile esitatud arupärimises soovis Sults muu hulgas teada, kas haridus- ja teadusministeerium on analüüsinud riigieksamite efektiivsust, kuidas on tasakaalus riigieksamite tulemused riikliku õppekava täitmisega koolides ning kas ministeerium on valmis analüüsima mudelit, et õpilased teeksid gümnaasiumi lõpus vaid koolieksameid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee