(MARIANNE LOORENTS)

Eestis on toidukaubad 12 protsendipunkti odavamad Euroopa Liidu keskmisest, samas alkohoolsed joogid 4 protsendipunkti kallimad kui ühenduses keskmiselt, selgub kolmapäeval avaldatud Eurostati andmetest, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Eesti toidukorvi hind oli eelmisel aastal 88 protsenti Euroopa Liidu keskmisest, selle osana leiva- ja teraviljatoodete hind 89 protsenti, liha 79 protsenti ja piima, juustu ning munade hind 90 protsenti keskmisest tasemest, kuid alkohoolsete jookide hind oli aga 2015. aastal 104 protsenti Euroopa Liidu keskmisest ja tubakatoodete hind 62 protsenti keskmisest tasemest.

Kõige kõrgemad toidukaupade hinnad olid Taanis, Rootsis, Austrias , Soomes ja Iirimaal ning kõige madalamad hinnad aga Poolas, Rumeenias, Bulgaarias . Eestist odavamad olid toidukaubad veel ka Leedus ja Ungaris.

Jaga artiklit

15 kommentaari

M
Meie heaolu?  /   23:59, 16. juuni 2016
Eestis on siis toiduainete hinnad Euroopa keskmisest 12% odavamad? Eks hüpakem nüüdsiis suurest õnnest lakke! Ainult et kirjatsurad on unustanud selle märkimata, et meie miinimumpalk ja keskmine palk on lääne omadest umbes kolm korda madalam. Pensionid ja abirahad aga veel enamgi. 3-4 korda või ehk isegi 5! Nii et see 12% võit toidult ei anna meile just palju.
Külamees.  /   18:52, 16. juuni 2016
Normaalsetest riikidest tulnud turistidele tundub siin võib-olla kõik odav, kuid eestlaste eneste jaoks on Eesti tehtud väga kalliks ( hindade poolest ) maaks. Ma ei mõista neid kolumniste ja uuringufirmade tegelasi, kes kuivade numbrite järgi otsustavad, mis kuskil odav, mis kallis on. ÕIGE HINNA saame siis, kui rehkendame välja, kui palju iga kodanik ( pensionär, miinimumpalgaline, üksikema j.n.e. ) oma sissetuleku eest midagi osta jõuab.

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis