Eesti uudised

Uus haiglakorraldus jätaks Eestis terved maakonnad lastearstita (20)

Eesti Päevaleht, 16. juuni 2016, 07:43
Foto: PantherMedia / Scanpix
Arstid on mures, et pered on sunnitud haigete lastega pikki vahemaid reisima. Haigekassa aga arvab, et lastearste ongi vaja ainult suurtesse linnadesse, sest üldiselt saavad tööga hakkama ka perearstid.

Näiteks Saaremaa lastele tähendab see ennekõike pikka sõitu, sest lähim lastearst jääks Pärnusse või siis tuleks lapsevanemal sõita haige lapsega Tallinnasse.

Samal teemal

Kui haiglate võrgustumiskava jõustub nii, nagu praegu plaanis, keeravad kõik maakondlikud lastearstid – sealhulgas ka Saaremaa ainus – oma kabinetiuksed lukku ja nii jääks üle Eesti pediaatrid tööle nelja suurde linna: Tallinnasse, Pärnusse, Tartusse ja Kohtla-Järvele.

Uus arengukava teeb just lastearstide ambulatoorsete vastuvõttude puhul kummalise vangerduse, millest Eesti lastearstide selts aru ei saa, sest nimelt jääb Saaremaale alles sünnitusosakond, mistõttu ei saa lastearsti ametikohta kaotada, ent samal ajal on kavas ära võtta ambulatoorsete haigete vastuvõtt.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Päevalehes.

20 KOMMENTAARI

m
mina 2. september 2016, 13:28
no on ikka lollid ,kus kohast veel riik raha tahab kätte saada,neil vaesekestel seal riigikogus ju palk väike ,äkki annaks veel kusagilt kokku hoida
A
! 16. juuni 2016, 14:54
Arstid muudkui aina patsientidest kaugemale? Aga kuidas inimene sinna kohale saab? Eriti kui on liikumispuue. Kiirabi on niigi väikeseks koondatud, ne...
(loe edasi)
Loe kõiki (20)

TOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee