Kooli ABC | Sisuturundus

Koolilõpuaktus tööpäeval — oh häda ja viletsust! (20)

Agnes Saik, 16. juuni 2016 06:00
SÜNDMUS KOGU SUGUVÕSALE: Kui vähegi võimalik, koguneb abiturienti õnnitlema rohkem rahvast, kuid keset nädalat toimuvale aktusele ei saa paljud tulla. Foto: Mati Hiis
"Miks korraldab mõni kool lõpuaktuse keset töönädalat? Kurb, kui laps, kes ootab lõpetamisele oma sõpru, tuttavaid ja lähedasi, on lõpuks olukorras, et ta istubki seal üksi oma kahe lilleõiega," muretseb Kristiina oma venna lõpetamise pärast, mis toimub esmaspäeval.

Abituriendi perel on mure, lõpetaja kutsub neid oma aktusele, kuid üritus toimub tööpäeval algusega kell neli.

"Vanemad elavad üle saja kilomeetri kaugusel Tallinnast, mõlemad on tööl, mitte kuidagi ei ole võimalik tulla sellisel kellaajal, terve päev oleks vaja vabaks võtta," selgitab lõpetaja õde.

"Endal on samamoodi, et tööl peab käima ja see tähendab ikka tervet päeva, kui panna ennast enne minekut korda."

Pärnu ühisgümnaasiumi lõpuaktus toimub tänavu järgmisel teisipäeval. Direktor Mart Kuuskmanni sõnul oleks parem aktuseaeg küll reede, laupäev või pühapäev, kuid põhjendab: "Kontserdimaja on sel perioodil ülekoormatud ja ainus vaba päev oli meile teisipäev."

Kool broneeris Pärnu kontserdimaja aasta ette. Direktor lisab, et koolis aktust korraldada ei saa, sest aula mahutab ainult 200 inimest, kuid lõpetajaid endid on juba 160.

Hugo Treffneri gümnaasiumis, kus samuti on ligi 180 lõpetaja tõttu kontserdimaja rentimine vältimatu, tähistatakse lõpuaktust pühapäeval.

Kooli huvijuht Uve Saar põhjendab õnnestunud ajavalikut hoolika planeerimisega.

"Kui pikalt ette mõelda, siis ei ole kontserdimaja raske saada," selgitab huvijuht olukorda Tartus.

Vanemuise kontserdimajast öeldakse, et nende majas peetakse viie-kuue kooli lõpuaktused, mis broneeritakse ette isegi kaks-kolm aastat.

Rakvere gümnaasiumi direktor Aivar Part põhjendab lõpuaktuse aja paigutamist teisipäevale sellega, et täpselt ei teata, millal tulevad riigieksamite tulemused.

Riigieksameid korraldav SA Innove on sel aastal lubanud riigieksamite esmased tulemused avalikustada selle nädala jooksul ning elektroonilised riigieksamitunnistused väljastatakse hiljemalt järgmiseks esmaspäevaks, 20. juuniks.

Nõnda viitabki Rakvere gümnaasiumi direktor, et eelneval nädalavahetusel aktust korraldada ei saa, aga järgnev on juba pärast jaanipäeva.

Viljandi gümnaasium on lahendanud olukorra, pidades lõpuaktust kolmapäeval vahetult enne pühi.

Direktor Ülle Luisk toob välja, et nende jaoks on oluline, et ka kaugemalt tulevad pereliikmed saaksid osaleda ning seetõttu otsustasid nad aktuse korraldada võidupühaeelsel ajal.