Kooli ABC | Sisuturundus

Koolilõpuaktus tööpäeval — oh häda ja viletsust!

Agnes Saik, 16. juuni 2016 06:00

20 KOMMENTAARI

k
Külastaja/ 17. juuni 2016 09:41
Tartumaal ühes koolis olid kunagi koridoris suured ekraanid, kust saali mahtujad said vaadata aktust. Igati mõistlik lahendus. Ja kes ukse taha jääb, tuli ilmselt kohale viimasel minutil! Soomes enamus aktuseid laupäeva hommikul kell 8.
j
ja kui kõik koolid teeks aktuse nädalavahetusel/ 16. juuni 2016 15:36
näiteks laupäeval, siis on jälle häda, kuidas sa jõuad, kui ühel on tartus ja teisel talinas ja kolmandal pärnus. ja kõigil on laupäevasel päeval. oleks ikka hea, kui oleks erineval päeval.
aga aktus ei ole nii oluline asi.
o
osa kommentaare/ 16. juuni 2016 11:57
on kirjutanud inimesed, kel pole lapsi, olgu põhi--või keskkool, ikka laps otsib pidulikul hetkel silmadega omakseid.
l
16. juuni 2016 15:37
laps otsib jee omakseid.
istub laval, lavatuled silmas, saal pime. otsib ta jee sealt rõdu viimasest reast oma tuttavat inimest. mine maga välja.
i
Iga/ 16. juuni 2016 10:41
normaalne tööandja vôimaldab oma töötajal minna lapse lôpetamisele. Lausa käseb sinna minna :) Isegi kui teade tuleb viimasel hetkel. Eestis on muidugi palju ebanormaalseid tööandjaid kaa kelle arust töötajad on orjad, paraku.
t
16. juuni 2016 10:12
Tahtis jsh. Kui enamus onnitlejatest õues ootab, millal aktus läbi saab. Ema, isa, vanavanemad, õed vennad,ok saanar. Aga sobrannad. Tadid. Onud. Lehmalellepojad, tunamullume lumi. No milleks
o
16. juuni 2016 15:37
ongi õues. sest kedagi see aktuse mula eriti ei huvita.
t
teet/ 16. juuni 2016 09:40
nuh, põhikooli lõpu puhul jah on ilmselt vanemad olulised, kuna tegemist veel suhteliselt lapseeas inimesega, aga keskkooli lõpu puhul on kyll täiesti savi, kas on sugulased või mitte. Mõttetu üritus, ma ise ei hakanud kah kohale minema, tunnistuse tõin järgmisel päeval koolist ära.
p
16. juuni 2016 09:09
Sisu ei vastanud kommenteerimise reeglitele
o
on/ 16. juuni 2016 22:06
alati olnud laupäeval aktus,kuldsed 70-dad ja edasi...siis pühapäeval saad eluvaimu sisse ja esmaspäeval tööle. Sellised üritused on väga tähtsad ja siiani meeles,kes mind õnnitlesid ja meie peaost osa võtsid 44 aastat tagasi.Muidugi toimus asi kultuurimajas,sest kooli saalike on väega väike ja kultuurimajagi jäi pisut kitsaks...kui 5.klassis oli meid 36 õpilast, siis 11.klassi lõpetasime 17-kesi vaid, niipaljud läksid kutseõppesse ja nende aastad kajastuvad ka tööraamatus,mida keska lõpetaja ei saanud.Nüüdsel ajal teised kombed aga pisendada ei saa tulemust-kui oled ausalt õppinud ja kooli lõpetanud,siis olgu ka pidu aus, mitte kahe-kolmekesi, see ikka sündmus tervele suguvõsale,nagu laste sünnid nt. nii ka lennu lõpetamine.
t
tõesti ebanormaalne/ 16. juuni 2016 08:32
Olen ka seda meelt, et terve suguvõsa ei peaks lõpuaktusel olema. Aulad on koolides väikesed ja oma tütre 9 klassi aktusel nägin, kuidas kaks rida olid vallutanud ühe õpilase suguselts, samas paljude laste isad-emad enam saali ei mahtunudki. Mõistlik oleks sellega arvestada ja lõpetajatele anda teatud arv kutseid, kes need oma vanematele ja vanavanematele edastavad, kui kutseid üle jääb, siis valib ise, kellele annab.
m
mari/ 16. juuni 2016 10:06
Asja saab lihtsalt lahendada-meil on alati lastevanematele bronnis esimesed read kuhu teised ei istu!
e
esimesed read?/ 16. juuni 2016 15:39
kuus paralleeli, igas 30 õpilast mõnes isegi rohkem. seega ligi 200 lõpetajat. igal vähemalt kaks vanemat. seega ligi 400 kohta. millised need esimesed read on, kuhu vanemad pannakse? esimesed paar rida on õpetajatele, siis on mingid külalised ja esinejad ja õnnitlejad ja poliitikud ja tänajad jne. ning siis kusagil lapsevanemad. mõnel suguselt, mõnel veel lisaks sõbrad, mõnel pool fb-.d kokku aetud.

m
Merike/ 16. juuni 2016 08:23
Lõpetamine on koolitöötajate jaoks töö (ja väga suur ja raske töö!), nemadki soovivad puhukepäevadel puhata.
l
lõpetaja ema/ 16. juuni 2016 08:15
meil saavad küll sugulased ja tuttavad tulla - lõpetamise aeg oli teada juba 2 kuud tagasi, kõikidel oli võimalik oma tööaegu ja -graafikuid nii sättida, et saavad olla kohal. vanavanemad on pensionärid, aga tädid-onud-sõbrad on kõik kohal. Üks sugulane võttis puhkuse lausa, et saaks tulla. Kui vanemad ei suuda oma tööaegu nii sättida, et saaksid olla lõpetamisel - siis on küll tegu lihtsalt soovimatusega olla sel päeval kohal.
t
Terve suguselts/ 18. juuni 2016 18:27
Aga naabrid?? Egas neid saa kutsumata jätta sel tähtsal päeval.
o
Olen.../ 16. juuni 2016 08:13
..vanemate mõttega nõus,sest tänapäeval ei ole tõesti võimalik töölt vaba päeva saada,et sõita teise Eestimaa otsast Tallinna,Tartu lõpuaktusele.Pedagoogid võiks ikka mõelda ka vanemate peale.Lõpuaktused võiks ikka olla nädalavahetustel.Iga lapsevanem soovib aktusel olla ja oma last õnnitleda.
i
ikka / 16. juuni 2016 14:31
Ikka ja alati nõus sellega, et TEISED (aktuse organiseerija, koolitöötajad jne) peaksid MINU SOOVIL nende omast vabast ajast tasuta tööle tulema ja tööd tegema.
s
sugulased võivad ka kodus olla/ 16. juuni 2016 08:01
see on tänapäeval täiesti nõme, kuidas püütakse kõik tuttavad kokku ajada. ma ei tea miks? kas see on lillede pärast. kellel pärast pildil suurem lillekuhi käes on? või on see mingi näitamise pärast. või.. ma ei teagi mis.
aga miks peab suguvõsa kokkutulek toimuma lõpuaktusel? miks ei võiks sugulased koju õnnitlema minna. koolisaalid ja kontserdisaalid ja kirikud ja teatrid ei mahuta kõiki külalisi äragi.
sotsiaalmeedias näeb juba praegu neid lõputuid üleskutseid, mul on homme aktus, tulge kõik õnnitlema. see on kuidagi nõme kerjamine.
õ
Õpetaja/ 16. juuni 2016 09:08
Põhi- ja keskkooli lõpetamine on iga noore inimese elus esimesed ülisuured saavutused. Igale inimesele on tähtis, et tema pingutusi märgataks ja tunnustataks, saati siis noorukile. Ja miks teda siis mitte rõõmustada? Pealegi on tõelisi pidupäevi elus niigi vähe nii suurtel kui väikestel inimestel. Olen näinud kogu oma pika tööpõlve jooksul õnnetukesi, kelle ema-isagi pole kohale tulnud. Ei ole ilus vaatepilt, jääb nii lõpetajale endale kui tähelepanelikumale kõrvaltvaatajale eluks ajaks meelde.
j
jah. aga mis sest on/ 16. juuni 2016 15:40
kui tulevad tuttavad koju õnnitlema? miks see nii halb on. kas siis kui teiste ees ja kontserdimajas see ei toimu, on see kuidagi vähem tähtis? nõme on see poosetamine ja esinemine.