Maailm

Saja aasta tagused sündmused varjutavad Saksamaa ja Türgi suhteid

Marika Villa, Berliin, 16. juuni 2016 06:00

14 KOMMENTAARI

m
MATS/ 16. juuni 2016 18:19
Saksamaa on oma vigu ning kuritegusid juba ammu tunnistanud. Türgi aga mitte. Isegi praegu, kui möödunud on juba üle sajandi.
m
Mitte ainult Türgi/ 16. juuni 2016 19:49
Hmm mis sa arvad et Venemaa on tunnistanud 8 miljoni venelaste tapmist leenin ja stalin hukkas 25 miljonit venemaalast. Isegi Ukraina ja Poola genotsiidi ei ole Venemaa ametlikult tunnistanud. Sama lugu on ka USA kes ei taha tunnistada Nagasaki ja Hiroshima genotsiidi, siis veel Vietnam. Tuleb veel meelde ka Inglismaa kes on kordades rohkem genotsiidi toime pannud. Ärme unustame ka Prantsusmaa Indias ja Põhja-Aafrikas! Armeenia ei ole see esimene keda mõrvarid ei tunnista nende tapmist. Samuti ei taha tunnistada ka Serbia... Nende arusaamine miljonite albaanlaste mõrvamine oli neile kui kodusõja ohvrid.
M
???/ 17. juuni 2016 03:02
Miljonid albaanlased? Kas siis albaania rahvas ongi nüüdseks välja surnud, täielikult hävitatud, sest mõni miljonike neid kokku ju oligi!
Teisalt oled mitmekordselt vähendanud Stalini osatähtsust, sest et teiste hinnangute järgi on tema kätel vähemalt 40, mõne arvates lausa ligi 70 miljoni inimese veri.
Ja kolmandaks, Vietnami sõda alustas hoopiski Moskva satraabi ning õpilase Ho Shi Mini juhitud kommunistlik Põhja-Vietnam, kes tõttas Lõuna-Vietnami vendi kapitalismi ikkest vabastama. Moskva nõul, soovitusel ning seal tasuta saadud relvade abil. Tolles sõjas oli USA ainult oma sõbra, Lõuna Vietnami liitlane.
N
!/ 16. juuni 2016 18:17
Need alalhoidlikud saksa poliitikud soovitasid muidugi Türgi ees koogutada ning naeratada. Ning kui kedagi üldse süüdistada, siis vaid armeenlasi endid. Et mida nad seal paiga peal vahtisid ja lasksid end maha tappa. Sest armeenlaste proteste või sanktsioone ei ole vaja karta.
a
Aleks/ 16. juuni 2016 15:17
Loomulikult tuleks tagastada Armeenia alad Armeenlastele! Need Türklased mõrtsukad ja valetavad ka veel. 15,miljonit Armeenlast nii sama õhku ka ei ahitunud, ilm selge mõrvatud ja nende armeenlaste alad okupeeritud!
b
16. juuni 2016 11:58
Balkanis tapeti ligi kaudu 15 tuhat türgiperekondasidi, Selles osalesid, Venelased, Serblased, Bulgaarlased, Albaanlased, Ungari ja Horvaatia! Teine genotsiid kus turkide vastu pandi oli aserbaidzaan ligi üle 10 tuhande Aserit tapeti süstemaatiliselt Venelaste ja Armeenlaste poolt. Türgi kodumaal tapeti ligi kaudu 21 türklaste perekonda armeenlaste poolt! 1,5 miljonit armeenlast on selgelt üle paisutatud. tänasega on leitud seitse ühist hauda mida väidetakse armeenlasi, seal ühishauas on kuskil 20-50 inimskeleti ametlikult on märkinud türklased 20 ühis hauast ja needki on kahtluse alla pandud. et kas on 1,5 miljonit. Ma kaldun arvama et tapeti türklaste versiooni järgi 500 armeenlast. Sinna on arvestatud ka armeenia bandiidid ja sarimõrvarid keda siis ankaris üles poodi. Nüüd see pilt on armeenia kodulehekülgedele kui armeenia genotsiid. Lisaks on pandud ukraina genotsiidi pilte aserite genotsiidi pilte ja lisatud need olid armeenlased. Õnneks USAs hakatakse arutlema genotsiidide tunnistamist. Kas ikka oli genotsiidiga sest fakte on armeenia 1,5 miljoni kohta nii vähe. ometyigi praeguse Süüria ja Balkani isegi salajased Poole ühishaudasid need lähevad 70m pikkaks. Venelaste pidev tagakiusamine türklaste ja tatarlaste kallal! Armeenlased teenisid toll ajal venelasi nende käte läbi tapeti 17 tuhat türgi perekondasid. Miks inglased sinna tormasid süstemaatiliselt türklasi tapma samuti ka prantsusmaa. Kolonismi ja rassismi suruda peale!
v
Virx/ 16. juuni 2016 14:02
Kle mosleminäru, ära õigusta genotsiidi. Uuri vähe ajalugu ja saad aru kui debiilselt osmanid(türgi mosleminärud) käitusid
k
Kuula nüüd sina armeenia mosleminäru/ 16. juuni 2016 15:11
Türklased valitsesid juba enne armeenia tulekut! Armeenia terroristid aitasid kaasa veresaunale venelastega. Sinu suguse Migranid koht ei tohiks eestis olla. Sinusugused Allahitajast Armeenlased panevad siin viruväljakule ka pomme ja siis valetavad terve ilmamaale et neid tapetakse. Sinu sugused Sukade koht on koos ISISe ja Al-qudaga mulla all! On aru saadav Armeenia moslemi suka raisk!
k
Kas/ 16. juuni 2016 11:10
see,mis türklased armeenlastega tegid,oligi ikka nii vale ja ülekohtune`?Türgi oli sõjas venemaaga ja armeenlased pooldasid venemaad ning korraldasid türklaste vastu terroriakte.Kujutagem ette,et käib sõda ja suurem osa siinsetest okupatsiooni käigus siia saabunud venelastest toetaksid aktiivselt venemaad,korraldades terroriakte.Leian,et sellisel juhul oleks selliste mahanottimine täiesti õigustatud.Loomulikult ei toeta ma türklaste saabumist euroopasse.Armeenlased on selles osas õnnetus seisus,et nad on pidanud vastukaaluks oma naabritele,toetuma venelastele.Nii on see ka praegusel ajal.Armeenlaste silmis on venelased vabastajad ja sõbrad,erinevalt baltlaste ja üldse euroopa suhtumisest.
v
Vabaks Armeenia ja Ukraina/ 16. juuni 2016 10:50
Türklased ja Aserid on vihanud alati Aarialasi! Aarialased peavad üksteist toetama ja üliinimlikust säilitama! Need türklased ja Aserid kobigu oma Uurali volga baikali aladele tagasi kus nad pärinevad nende esiisad- Orjaku seal oma võõrast vägistajate kultuuri nn islami isandate kultuuri. Sest Turki kultuur ei ole olnud islam nad olid paganismid. Nad kummardasid oma tulejumalat Godijkit ja abijumalat Rammi. Armeenlastele soovin edu ja et nad saavad abi teiste Aaria rassi rahvastelt. Aarialased on rohkem kui turke! Türklased ja Aserid peavad nende eest põlvitama ja orjama. Nii nagu nad orjavad teist kõrgemat kultuuri araabia kultuuri islamit!
2
25% on türgi riigis turkid/ 16. juuni 2016 11:08
Türgis elab alaliselt 25% turkiseid nn Turdunne! Ülejäänud ongi Araablasi, Pärslasi, Kurdistani, Kreeklasi, Assyyre ja siis tulevad Armeenlased nende sugulased Slaavlased Albaanlased ja muud! Näiteks AQserbaidzaanis elab natukene üle 9 miljoni inimesi. Kuid see ei tähenda et seal täiesti puhast tõugu turkid on. Seal on 6 miljonit turke ainult, Ülejäänud on samuti iraanlasi ehk siis pärslased, araablasi, juute, armeenlasi, venelasi jne ka muid rahvusi. Kus juures Aserbaidzaanis elavad ka poolakaid!
e
16. juuni 2016 08:30
Ei taha rohkem türklasi Euroopasse.

m
Merkel/ 16. juuni 2016 07:39
ja tema punt pole normaalsed, täiesti süüdimatu kamp.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee