Maailm

Inimsööja otsingul: Indias vahistati 18 Aasia lõvi (12)

Aadu Hiietamm, 16. juuni 2016 06:00
Inimsööja otsingul: Indias vahistati 18 Aasia lõvi.Foto: AFP / Scanpix
Indias Giri rahvuspargis on Aasia lõvid tapnud kolmel viimasel kuul kolm inimest, kellest üks oli 11aastane poiss. Nüüd teatasid rahvuspargi töötajad, et kinni on püütud 18 kahtlusalust lõvi, vahendab BBC.

Kõikidelt kahtlusalustelt võetakse käpajäljed ja analüüsitakse nende väljaheiteid. Samuti jälgitakse kõigi kinnipeetute käitumist. Nimelt muutuvad inimest söönud lõvid inimeste lähenedes tavaliselt agressiivseteks.

Kui inimsööja suudetakse välja selgitada, siis tuleb tal elu lõpuni elada loomaaias. Ülejäänud lõvid lastakse tagasi vabadusse.

Lääne-India Gujarati osariigi Giri rahvuspark on ainus koht, kus Aasia (India) lõvid vabaduses elavad.

Meedia andmetel on lõvid 259 ruutkilomeetri suuruses Giri rahvuspargis inimesi rünnanud üsna harva. Viimase aja rünnakute peapõhjus peitub ilmselt lõvide arvu kiires kasvus.

Kui aastal 2010 loendati Giris 411 lõvi, siis mullu juba 523. Ekspertide arvates oleks normaalne lõvide arv rahvuspargis 270. Seetõttu otsustas India ülemkohus, et Gujarati osariigi võimudel tuleb osa Giris elavaid lõvisid viia teistesse osariikidesse.

Selle sammu eesmärk on minimeerida võimalus, et epideemia tapab kõik rahvuspargis elavad lõvid. Gujarati võimud ei ole ülemkohtu otsust veel täitma hakanud.

Küll aga hoiatasid Gujarati võimud turiste ja kohalikke koos lõvidega selfide tegemise eest.

Selfi lõviga on olnud viimasel ajal kasvav mood hoolimata sellest, et selleks tuleb minna kiskjatele ohtlikult lähedale. Nüüd ähvardab hoiatuse eirajat rahatrahv.