Teater N099 (Jörgen Norkroos)

Täna selgus üllatuseks, et kuigi teatri NO99 nõukogu vaagis Tiit Ojasoo juhtumit tunde, ei suudetud seisukohani jõuda ja asja üle arupidamist jätkatakse järgmisel nädalal. Kas viiest mehest koosnev nõukogu saab üldse adekvaatselt menetleda küsimust, kas mees lõi naist on ebaeetiline või mitte?

Soolise võrdõiguslikkuse ja võrdse kohtlemise volinik Liisa Pakosta: "Ma usun, et prokuratuuri valdkonda kuuluvates küsimustes lähtuvad eesti head inimesed otsuseid tehes ikkagi üldinimlikest väärtustest. Kui me eeldaksime, et nõukokku kuuluvad mehed ei suuda südamega hinnata vägivallajuhtumeid, siis oleks see tegelikkusele mittevastava ja ahistava soostereotüübi kinnistamine meeste kahjuks. Kui me eeldaksime, et hea nõukogu koosnebki ainult meestest, siis oleks see teistpidi tegelikkusele mittevastava ja ahistava soostereotüübi kinnistamine naiste kahjuks. Palun ärme eelda siis kumbagi asja pelgalt inimese soo järgi, sest on ju fakt, et head mehed ja head naised on mõlemad võimekad häid otsuseid vastu võtma."

Jaga artiklit

33 kommentaari

U
Urrr  /   08:17, 16. juuni 2016
Aga ainult naistest koosnevat võrdõiguslikkuse büroos ei saagi ühtegi mehega seotud probleemi lahendada?
?
???  /   03:49, 16. juuni 2016
Nii et ainult meestest koosnev nõukogu ei saagi edaspidi midagi arutada, kui üks osaline on naine! Siit tagasihoidlik küsimus. Kuidas siis sellel juhul sai eelmine soovolinik üldse soolise võrdsuse küsimusi arutada, kui küsimus puudutas mehi? Sest kogu tema kontor koosnes ju 100% ulatuses ainult naistest? Tema ise, tema abilised, nõunikud, kontoritöötajad j.n.e. Järelikult oli kogu tema kontor, tema ettevõtmise ja tööd mitme aasta jooksul ebakompetentsed? Riigi raha mahaviskamine!
Või tahetakse ehk väita, et mehed pole võimelised naistesse puutuvaid küsimusi objektiivselt lahendama, aga naise seevastu on küll? See oleks siis juba mitte soolise vrdsuse vaid hoopiski soolise ebavõrdsuse teooria.
Muuseas, tunneksin huvi, et milline on praeguse soovoliniku kontori sooline isikkoosseis. Kui paljunaisi ning mehi. Ning millistel ametikohtadel. Soovolinik ise on muidugi naine. Aga tema abid, tema nõunikud?

Päevatoimetaja

Telefon 51993733
online@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis