Juhtkiri

Juhtkiri | Säh sulle Ühtse Eesti ja surnud jänese eest? (14)

Õhtuleht.ee, 15. juuni 2016, 18:37
 
Tiit Ojasoo ja näitlejanna konflikti uurimiseks algatati kriminaalasi, mis päädis poolte lepitusmenetlusega. Ojasoo peab leppega väidetavalt võtma endale hulga kohustusi. Kuid ometi on kõigest sellest vähe, sest avalikkus, poliitikud ja riigikogu fraktsioonide ühisrinne nõuab, et süüdlase suhtes võetaks tarvitusele lisarepressioone.

Kust aga jookseb piir, millist lisakaristust saab nõukogulik-seltsimehelik kohus nõuda peale selle, mida seaduse kirjatäht ametlikul moel sedastab? Riigikogu töökollektiiv nõuab ühisavaldusega teatrijuhi vallandamist. Jätame kõrvale pisiasja, et mõni noist nõudjaist ei pruugi ise sugugi alati täita ühiskonna moraali- ja eetikamajaka rolli. Ei saa välistada, et nende õiglase pahameele tagant saab märgata silmakirjalikku soovi pildile pääseda ja Ojasooga arveid õiendada. Mida tolle rusikakangelasega veel võiks peale hakata? Saata tootvale tööle, asumisele kaugetesse piirkondadesse kirjavahetuse õiguseta?

Samal teemal

Kas poleks õigem nõretavalt resoluutsetele hukkamõistudele pidurit tõmmata? President ei ole ju Ojasoolt riiklikku auraha ära võtnud. NO-teater pole (vähemalt avalikult) Ojasooga koostööst keeldumist deklareerinud. Paradoksaalsel moel on just nõukakarastusega Jaak Allik see, kes ütleb avalikult välja, et poliitiline ärapanemine tuleb lõpetada, sest Ojasoo mahavõtmine tähendaks NO-teatri kui rahvusvaheliselt tunnustatuima Eesti teatri lõppu.

Poliitikutele oleks Ojasoo lahkumine magus tasu teatrilavalt lähtunud alanduste eest: Ühtse Eesti suurkogu ja jõksitamise eest, surnud Jänesele piltide seletamise ja kuldses hõlstis hõljunud Savisaare eest valimiseelses muusikalis. Äraspidisel kombel võib kümne riigikogulase avaldusest saada hoopis tunnustus NO-teatri ühiskondlikule teravusele.

Lihtne on hukka mõista, palju raskem mõista. Häälekas ja nõudlik enamus võiks igaks juhuks vaadata peeglisse ja meenutada, kas kolleegi sinine silmaalune, jõhkrus lähisuhetes või abikaasa lohistamine koduhoovi asfaldil (ühisvara jagamise käigus) on neid varem sundinud niisama printsipiaalsetele tegudele. Või oldi varem kompromissitult vait kui kuldid rukkis?

14 KOMMENTAARI

o
Ometi üks asjalik artikkel ÕL-ilt! 17. juuni 2016, 09:10
"Kes on õige mees, visaku esimene kivi" - aga siis jääb neid küll väheks, kui üldse!
Ma ei saa aru - inimene on karistuse kandnud; avalikkus (ega allakirjutanud!) rikkumise asjaolusid ei tea - aga jaaruda võib nüüd lõpmatuseni?
v
Vello 16. juuni 2016, 17:11
Kindlasti on ka neid, kes praegu rõõmustavad või siis mingit rahulolu tunnevad. Aga minu arvates ta oma olemuselt oli õel inimene. Ja oma õelust väljendas poliitilise nn satiiriga. Ja siis komistas oma reha otsa.
Loe kõiki (14)

PÄEVATOIMETAJA

+372 5199 3733
online@ohtuleht.ee

TELLIMINE JA KOJUKANNE

+372 666 2233
tellimine@ohtulehtkirjastus.ee

REKLAAM JA KUULUTUSED

+372 614 4100
reklaam@ohtulehtkirjastus.ee