Eesti uudised

Kindralleitnant Terras: NATO on pühendunud meie kaitsele (19)

Toimetas Piret Pappel, 15. juuni 2016 14:59
Riho TerrasFoto: Teet Malsroos
Brüsselis NATO Euroopa liitlasvägede juhataja (SACEUR) kindral Curtis Scaparrottiga kohtunud kaitseväe juhataja kindralleitnant Riho Terras sai kinnituse, et Ameerika Ühendriigid ja NATO on pühendunud meie kaitsele.

Kindralleitnant Terrase sõnul on eile õhtul NATO kaitseministrite kohtumisel tehtud otsus suurendada liitlaste kohalolekut meie regioonis märkimisväärne ning SACEUR-i panus sõjalise nõuga otsusesse NATO heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamiseks on olnud äärmiselt oluline.

Samal teemal

"Kui aasta tagasi tegime koos Läti ja Leedu kaitseväe juhatajatega pöördumise SACEUR-ile, taotledes igasse Balti riiki liitlaste pataljoni paigutamist, mis esialgu tundus paljudele ebavajalik või raskesti saavutatav eesmärk, siis SACEURi eestvedamisel on see nüüdseks muutunud reaalsuseks ning kõik meie liitlased jagavad arusaama, et see on vajalik samm alliansi heidutus- ja kaitsehoiaku tugevdamiseks," ütles kindralleitnant Terras.

Kaitseväe juhataja kinnitas kindral Scaparrottile, kes on ühtlasi ka USA Euroopa vägede juht, et Ameerika Ühendriikide kohalolek Baltimaades on märgilise tähtsusega ning et Eestis on kõrge avalikkuse toetus NATO-le ning liitlaste kohalolekule. Kindralleitnant Terrase sõnul oli tal hea meel kinnitada sisulist koostööd kahe riigi relvajõudude vahel.

Kindralleitnant Terrase sõnul tähtsustati kahepoolsel kohtumisel lisaks liitlaste suurendatud kohaolekule ka NATO tegevust merel ja õhus.

"Usutav ja pidev heidutus on vajalik kõikides domeenides, mitte ainult maavägede tasemel. NATO õhuturbemissioon Ämarist võiks muutuda püsivaks koostööformaadiks. Samuti oleks sõjalisest seisukohast tervitatav Patriot raketipatareide osalemine õppustel Eestis," ütles kindralleitnant Terras.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee