Invataksojuht Ants Väärsi Põlvamaalt Laheda vallast (Aldo Luud)

Põlvamaa invatakso juht Ants Väärsi, kelle abistamiseks on tema sõbrad ja austajad alustanud kampaania "Aitame Antsul aidata", teeb igal kuul ülevaate laekunud summadest, et annetajad teaksid hetkeseisu.

Telefonioperaatorite, pangaülekannete ja sularahamaksete kaudu lisandus 11. maist kuni juuni keskpaigani uue invatakso ostmiseks 1293 eurot ja 12 senti ning koos on 22 002 eurot ja 24 senti, mis on veidi üle poole vajaminevast summast.

Ants Väärsi nendib, et toetussummad on kokku kuivanud, tema taotlust saada projektiraha ei rahuldatud, kuid hea uudisena räägib ta sellest, et mõned ettevõtjad on lubanud tal autode tarvis garaaži üles lüüa. Vundamendi talvise appitõttamise hõlbustamise eesmärgil rajatavale hoonele on ta juba ise valmis teinud.

Kagu-Eesti inimesed aga hoiavad jätkuvalt pöialt, et Ants oma uue auto ostmiseks vajaliku summa kokku saaks. 89-aastane Põlva memm Heli Raidla on tema teenust kasutanud juba mitu aastat. "Ants on suure südamega ja hea mees," arvab ta. "Alati kui vaja, saame temaga kokku leppida, ta võtab kodulävelt peale, aitab trepist alla auto peale, Tartus aga toob ratastooli ja viib otse arsti kabinetti."

Memm kinnitab, et invaauto on vallale hea asi, sest sealtkandi vanainimestel on lapsed sageli maailma mööda laiali ega saa abis käia, Ants aga teab täpselt, kuhu haiged viia ja kus milline arst asub — vanainimestel on Tartu uutes haiglahoonetes väga raske liikuda ja õige koht üles leida.

Heli Raidla loodab, et uuel autol on veel paremad võimalused lamavaid haigeid vedada. Tema ise sõidab juba 20. mail Antsuga Tartusse operatsioonile. Võimaluseks Ants Väärsit ja tema veetavaid haigeid toetada on annetamine avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677 annetad kümme eurot, OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa. Uue invabussi maksumuseks hindab Ants Väärsi ligikaudu 40 000 eurot ja oodatud on iga toetus.

Jaga artiklit

2 kommentaari

O
oh kui  /   20:23, 15. juuni 2016
kahju,et meie riik nii vaene on,igale vallale kuluks selline takso ara.Ja seda oleks pidanud riik tegema ja voimaldama.
Z
zugulazed  /   16:32, 15. juuni 2016
Helista oma sugukondlasele Kuldar Väärsile.
Ta igal pool ettevõtetes tippjuht olnud, praegu aretab mingit sõjarobotit.

Päevatoimetaja

Gerly Mägi
Telefon 51993733
gerly.magi@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis