Eesti uudised

Hanno Pevkur: topeltkodakondsuse võiks lubada vaid sünnijärgsetele kodanikele (3)

Toimetas Piret Pappel, 15. juuni 2016, 14:14
Hanno PevkurFoto: LAURA OKS
Siseminister Hanno Pevkur ütles Siim Kallase algatatud topeltkodakondsuse teemat kommenteerides, et sünnijärgsetele Eesti kodanikele võiks topeltkodakondsus olla lubatud, kuid mitte naturalisatsiooni korras kodakondsuse saanutele.

"Me ei saa kaotada Eesti kodanikke vaid seetõttu, et inimesed peavad teise kodakondsuse võimaluse tekkel loobuma Eesti kodakondsusest. Maailm muutub kiiresti ja soovides ajaga kaasas käia, peame Eesti kodanikke toetama ka väljaspool Eestit. Ei ole normaalne, et sünnijärgne eestlane peab loobuma oma kodakondsusest kui soovib olla ka näiteks Kanada kodanik. Samuti kui eestlane saab Ameerika Ühendriikides lapse, ei peaks sellelt lapselt Eesti riik kodakondsust ära võtma," ütles Pevkur.

Pevkuri sõnul on seadusega võimalik selgelt reguleerida topeltkodakondsuse piirid. "Välistada saab naturalisatsiooni korras kodakondsuse saanud ning määratleda loeteluga riigid, kelle kodakondsust sama-aegselt Eesti kodakondsusega ei saa omada. Oluline on see, et me ei hirmutaks sünnijärgseid eestlasi riskiga kaotada Eesti kodakondsus," lisas Pevkur.

Samal teemal

11. august 2016, 04:00
Siseminister ei näe riigikogulaste topeltkodakondsuses seaduserikkumist
15. juuni 2016, 10:43
Siim Kallas pärib aru topeltkodakondsuse küsimuses õiguskantslerilt ja riigikogult

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee