Eesti uudised

Siim Kallas pärib aru topeltkodakondsuse küsimuses õiguskantslerilt ja riigikogult (6)

LISA KOMMENTAAR

"Kaval-Ants" Kallas pingutab mis kole, aga paraku on ka luukeredel oma kolin tunda. 15. juuni 2016 13:58
Mees tahab olla tegus, ole pealegi, aga mingi "lehk" ei kao kuhugi.
15. juuni 2016 13:43
Hr Kallas oleks võinud juba ammu varem neid asju küsida aga miskipärast varem need küsimused teda ei huvitanud. Inimene lihtsalt mängib, ta teab vastuseid pikaaegse poliitkuna ette niigi, ta esitab selle järelepärimise, sest tal on showd vaja teha.
.
Mis puutub hr Kallase võrdlusesse eestlaste peitu minemisse VÕÕRASTE eest soosaartele aga samas soosaarte kõrval hansalinn Tallinna arengu esiteltoomist (ja kirja tonaalsusest lähtuvalt viimase arvatavat eelistamist), ning jõulist väidet et kodakondsusseadus ja välismaalaste seadus kannab endas hirmu võõraste ees...
siis tuleb esile tuua asjaolu, et:
1)
teadlikult kasutab ta demagoogitsedes pehmet mõistet "võõras" aga mitte "vallutaja" püüdes luua mõttekonstruktsioonilist silda mineviku ja tänapäeva enda soovitud agenda vahel.
Sõnastame siis selle mineviku hr Kallase seisukohaselt irooniliselt selliselt, et:
Eestlased olevat läinud 13. sajandil lihtsalt mingi müstiliste "võõraste" eest soosaartele.(NB! lause omandab hoopis teise tähenduse kasutades sõna VALLUTAJA)
Näide sõnakasutuseks ja mõtisklemiseks: VÕÕRAD munk Albert jt, VÕÕRAS Mõõgavendade ordu, VÕÕRAD taanlased, VÕÕRAD sakslased, VÕÕRAD poolakad, VÕÕRAD rootslased, VÕÕRAD venelased, VÕÕRAS Wehrmacht, VÕÕRAD kommunistid jne...
.
2) vaadake mis on saanud põlisasukatest indiaanlastest kõige selle "hansalinn" Ameerika arengu juures.
Kas see on siis see mida hr Kallas eestlastele soovib kui sarjab alalhoidlikku kodakondsus ja välismaalaste seadust?

Kirja lõpus et-midagi-kirjutada-oleks kokkuvõtteks esitatud väide "Olla Eesti Vabariigi kodanik on uhke tunne"? See on emotsioneerimine. Soomlane ütleb hoopis et soome kodanikuks olemine on uhke tunne. Lätlane ütleb et läti kodanik on uhke olla.
Seega - Eesti kodanikuks olemine ei ole midagi erilist, sest kodanikuks saamiseks pole vaja tänapäeval ei seisust ega päritolu ega erakordset IQ taset, vaid piisab keeleeksamist ja viktroriini vormis põhiseaduse olulisemate punktide teadmisest. Kodanikuks olemine on tänapäevases maailmas enamjaolt kuuluvus kellele makse kogutakse.
Kui mingi asi on eksklusiivne ja vähelevinud, siis on ta sedavõrra rohkem hinnatum.
Hr Kallas kahestsuväärselt ei avalda mõtteid osas mis puudutab seda, et
kui eesti kodakondsuse kõrvale võetaks teine kodakondsus, siis kas eesti kodakondne oleks jätkuvalt sama uhke tunne olla kui ainult eesti kodakondne olles? Või on mitmene kodakondsus vaid ärimehi ja vahendajaid hõlbustav juriidiline tööriist-vahend eri riikides äri ajamiseks?
.
Üks perversne teoreetiline tulevikku suunatud konstruktsioon on lihtne - alguses asendatakse globalistide pooltteadlikult ühesed kodakondsused mitme kodakondsuse võimalusega. Hiljem protsessi arenedes aga muudetakse kurssi ja hakatakse selgitama seda, et kui teil on nii palju erinevaid kodakondsusi, siis see in väga segane värk ja milleks teile neid nii palju vaja on et võtke ja kohaldage endale üks suur euroopa ühine kodakondsus....
Kalju Kotkas 15. juuni 2016 13:19
Siim, jää parem Brüsselisse.
ab 15. juuni 2016 10:59
venemaa setodel ja eestlastel on pea enamusel kaks passi, keegi ei köhi, ainult sealsetes kroonuastustes töötada ei tohi!
Jaak 15. juuni 2016 10:54
Ma Vabaerakonnaga toetan alati Kallast.
15. juuni 2016 11:03
Toeta pealegi, tal ei ole isegi kandideerimiseks vajalikke hääli koos.