Regionaalhaigla töötajad toetavad Tõnis AllikutFoto: PERH
Toimetas Piret Pappel 14. juuni 2016 23:20
Põhja-Eesti Regionaalhaigla töötajad soovivad juhatuse esimehe Tõnis Alliku jätkamist haiglajuhina vähemalt menetluse lõpuni ning avaldavad talle kui haiglat tulemuslikult arendanud kogenud juhile igakülgset toetust.

Erakorralise meditsiini arstide algatatud pöördumisele oli 14. juuni pärastlõunaks paari tunniga kogunenud ligi 300 toetusallkirja. Professor Peep Talvingu algatatud toetusaktsioonil koguneti haiglajuhi toetuseks ühispildile.

Regionaalhaigla töötajate pöördumine

Tõnis Allikul on märkimisväärne panus nii regionaalhaigla kui ka Eesti meditsiinimaastiku arendamisel. Ta on teinud oma tööd ausalt ja pühendunult, lähtudes alati haigla ja patsientide huvidest ning pälvinud sellega haigla töötajaskonna ning koostööpartnerite austuse ja lugupidamise. Oleme veendunud selles, et Tõnis Allik on aus inimene ning väga efektiivne ja hea juht.

Leiame, et poliitikud ei tohiks kergekäeliselt nii kaalukat tervishoiujuhti üle parda heita. Me ei sea kahtluse alla Eesti õigusorganite tööd ning nende erapooletust, kuid Tõnis Alliku juhatusest tagasikutsumine võiks põhjendatud olla ainult sel juhul, kui leiab tõendamist, et ta on tahtlikult haigla huve kahjustanud.
Vaatamata esitatud kahtlusele ütleme kindlalt – me usaldame oma haigla juhatuse esimeest!

Tõnis Allikut ja veel kaht haiglajuhti kahtlustatakse omastamises ja pistise võtmises. Riigiprokuratuur kinnitas esmaspäeval, et kolmele Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhtivtöötajale, nende hulgas juhatuse esimehele, on keskkriminaalpolitsei korruptsioonikuritegude büroo esitanud kuriteokahtlustused.