Eesti uudised

Narkoärikas karistas võlglast nelja kuuli ja peksuga (2)

Karoliina Vasli, 15. juuni 2016 06:00
VANGLAPÕLI: Ursel Veimann rääkis kohtus, et käib vanglas ka narkoravil ja tahab uut võimalust, et naise ja lapsega koos olla, aga on selge, et niipea seda ei juhtu. Foto: Jörgen Norkroos
Neli kuulitabamust ja rusikahoobid – just sellise "kingituse" sai Raigo Tamm narko-ärikalt Ursel Veimannilt. Kohtus väitis Veimann, et pärast mindi koos sõbralikult narkolaari järele. Selgelt kohmetu kannatanu ei tihanud vastu vaieldagi.

Süüdistuse kohaselt oli Raigo Tamm Ursel Veimannile võlgu. Mullu 2. novembri õhtul otsustas Veimann, et on aeg võlg sisse nõuda.

Ta elas Tallinnas, Tamm viibis Kose kandis. Veimann otsustas koos tuttava Meelis Semjonovi ja Evert Tismusega väikse külaskäigu teha.

Mindi Tismuse autoga. Kohtuti ühe paneelmaja rõdu all. Tismus jäi autosse, ent mootor käis ning ta suunas esituled otse kolmiku peale.

Ühtäkki andis Veimann Tammele vastu vahtimist. Autos oli ta saanud Semjonovilt ebaseadusliku gaasipüstoli, kus sees reaalsed kuulid. Kõmaki – kaks kuuli vastu jalgu ja üks pea suunas.

Viimase puhul päästis Tamme hullemast see, et ta suutis pea eest tõmmata nii, et sai vaid kriimustuse põsele. Tamm üritas trepikotta põgeneda, kuid Veimann surus talle püstoli vastu selga ja tulistas.

Kuuli välja ei opereeritudki, see on siiamaani Tamme keres. Veimann, Semjonov ning Tismus lahkusid sündmuskohalt, Tamm sai haiglasse tuttavate abiga. Veimann üritas isegi välismaale pageda, aga politsei sai ta kätte.

Kohus arutab süüasja lühimenetluse korras. Eilsel istungil väitis Tismus, et temal polnud õrna aimugi, et keegi kedagi väidetavalt tappa üritab. "Kuulsin vaid kolme plõksu," kirjeldas ta ja rääkis, et talle paistis, et kõik said pärast omavahel läbi.

Nii tema kui ka Veimann rääkisid, et pärast sõideti kohe edasi ühte paari-kümne kilomeetri kaugusel asuvasse kohta, kus Veimanni sõnul sai ta Tamme käest narkootikume.

Esmasel ülekuulamisel Tamm millestki taolisest ei rääkinud, aga eile kohtus oli temagi agar kinnitama, et tõesti käidi veel ühes kohas.

Ta lisas, et sõites oli tema roolis. Kohtunik tegi suured silmad ja imestas, et kas ta mitte polnud üleni verine ning haavatud, endal jalg kuulidest puruks. Tamm mõtles hetke ja ütles, et jah, aga sõidetud sai ikka.

Veimann rääkis ka, et ta ei mäletagi, miks ta üldse kallale läks, kuna ta oli joobes. "Kokaiin, kanep, GHB, õlu, viin," loetles ta tolle päeva "menüüd". "Tahan sinu ees vabandada, et siuke asi üldse aset leidis. Loodan, et minu peale vimma ei pea ning andestad mulle tehtu," sõnas ta.

Tamm pigem vältis Veimanni, nagu ka teiste süüaluste pilte. Sarnaselt Veimanniga on Tamm praegu vahi all, talle on esitatud kahtlustus ühes narkokuriteos.

Veimann mõisteti koos kolme kuriteokaaslasega kevadel süüdi 200 liitri nn korgijoogi (GHB) aluseks olevat narkootilise ainet GBLi Eestisse vedamises.

Veimann võetigi mullu esmalt vahi alla praegu käsil oleva peksmisloo tõttu, aga selgus ka tema seotus teise kuriteoga.

Eile kohtus tunnistas Veimann, et on ka ise aastaid olnud GHBst sõltuvuses. Kui tolle kuriteo eest sai ta kümme aastat, siis nüüdse kuriteoga koos kasvaks vangistus kokku üle 17 aasta.

Semjonovile nõuab prokurör nelja aasta ja kaheksa kuu pikkust vangistust, Tismusele kolme aasta ja nelja kuu pikkust vangistust, millest tuleks reaalselt ära kanda kaheksa kuud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee