Eesti uudised

KOHUS: homoabielu keelamine ei riku õigusi (9)

Siim Randla, 15. juuni 2016 06:00
Foto: AFP / Scanpix
Euroopa Inimõiguste Kohtu (EIK) äsjases lahendis tõdetakse, et homoseksuaalidele abielu keelamisega ei rikuta inimõigusi. Lahend oli seotud samasooliste abieluga, mis puudutas inimõiguste rikkumist PrantsusmaalEestis on avalikus diskussioonis väidetud aga muud, märgib vandeadvokaat. 

Tartu ülikooli õigusteaduskonna professor Jaan Ginter ütleb, et sellel lahendil pole siiski tähtsust meil arutuse all oleva kooseluseaduse suhtes. 

Samal teemal

Antud kaasuses soovisid kaks meest sõlmida abielu ja Prantsusmaa kassatsioonikohus nõustus teiste sealsete kohtutega, et sellist abielu ei saa riigi seaduste järgi sõlmida. 

Euroopa Inimõiguste Kohus leidis, et Prantsusmaa võib otsustada, kas abielu peab olema ainult mehe ja naise liit. Euroopa Inimõiguste Kohus on sama seisukohta väljendanud juba 2010. otsuses kaebajad vs Austria

Juba selles otsuses leidis EIK, et inimõiguste konventsioon ei anna alust riigilt nõuda, et see seadustaks abielu samasooliste vahel, ütles Ginter. 2015. a jõudis EIK kohtuasjas kaebajad vs. Itaalia seisukohale, et riik peab võimaldama samasoolistele paaridele partnerluse õiguslikke tagajärgi kaasa toovat registreerimist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee