Kooli ABC | Sisuturundus

KAIRE VILGATS: tütar tahab väga esimesse klassi minna (6)

Katharina Toomemets, 15. juuni 2016 06:00
KAIRE VILGATS: tütar tahab väga esimesse klassi minna.Foto: Erakogu
"Minu tütar Karin läheb meie kodu lähedal täiesti uude Järveküla kooli, mis on alles ehitamisel," räägib lauljatar Kaire Vilgats (40), kelle pere pesamuna lõpetas sel kevadel lasteaia.

Kaire peres kasvavad pojad Alfred Aleksander (12) ja Mihkel Mattias (10), kes juba ammu koolis käivad, ning tütar Karin Kerti (6), kes läheb esimesse klassi sel sügisel. "Järveküla kool on meil elukohajärgne ja see oli kindel valik," ütleb lauljatar.

"Siin lähedal on ka Peetri kool, kus pojad käisid ning ma olen nende töökorralduse ja õppetööga väga rahul," kiidab ta. Ent nagu Kaire rõhutas, on Järveküla kool elukohajärgne ja see tähendab, et tütar ei pea sooritama sisseastumiskatseid. Nüüd on Kairel plaan ka pojad uude kooli panna.

Vanuse poolest saanuks Karin küll aastakese veel oodata. Koolikohustuslikud on need lapsed, kes on saanud 1. oktoobriks seitsmeaastaseks, kuid Karini sünnipäev on 9. novembril.

NÄGEMIST, LASTEAED!: Hiljuti lõpetas Kaire Vilgatsi pere pesamuna Karin Kerti lasteaia. Sügisel alustab ta kooliteed kodu lähedal Järveküla koolis. Foto: Erakogu

"Mõtlesime, et kuna ta ise nii väga tahab kooli minna ja vahe on nii väike, siis lähebki. Ta teab ka, mis see kool on – on vendadega koos igasuguseid asju õppinud."

Lugemine-kirjutamine on Karin Kertil selged. Lugemise õppis tüdruk ära justkui iseenesest. "Ta lihtsalt hakkas lugema. Tundis juba ammu huvi, et mis siia on kirjutatud ja mida see tähendab."

Siiski tõdeb Kaire, et tütar on pigem piltide vaataja. "Nii on huvitavam." Suured vennad pole õele koolireegleid veel selgeks õpetanud – kuidas istuda ja astuda. "Poisid ei ole ka teab mis suured koolifännid," naerab Kaire. "Alguses, kui oli esimene koolipäev, siis muidugi olid, aga enam mitte."

Kaire Vilgats (vasakul) Foto: Mati Hiis

Et kool asub kodu lähedal, pole Karinile kooliteel saatjat vaja. Kooliasjade ostmisele pole pere veel mõtlema hakanud.

"Ma olen nagunii suhteliselt viimase hetke inimene," muigab lauljatar. "Ilmselt on kõvasti vaja tegelda koolivormiga."

Kas Kairel on plaanis tütar ka trenni või huviringi panna? "Praegu käib ta balletis, aga soovib hakata ka klaverit õppima. See, kelle juurde ja kuhu täpselt, on meil veel vaatamata. Usun, et see tuleb sügisel."

Samal teemal

04.03.2017
Kaire Vilgats: "Olin suur ja häbelik tüdruk! Enam ei ole!"